„Když ještě drogy byly léky a v Jedové chýši se scházela galerka.“ Na nové české únikovce spolupracuje i ilustrátor Star Wars

Po úspěších únikových her jako jsou Kletba Vyšehradu či Assassin’s girl chce česká společnost Hunter Games posunout herní prožitek zase o kus dál a chystá svůj dosud největší projekt, jehož cílem je spojit kvalitní literaturu se zábavnou hrou. Její nová únikovka z pera známého českého spisovatele Miloše Urbana, který stojí třeba za hororovou novelou Sedmikostelí nebo románem Lord Mord, provede hráče starou Prahou a vrátí je do dob, kdy byly Čechy ještě součástí Rakouska-Uherska.

„Díky kvalitnímu produkčnímu týmu, podpoře známých jmen a propracovaným rekvizitám si odnesou hráči mimořádný zážitek. Na výsledku se bude podílet i hráčská komunita, chceme se vyvarovat monotónním úkolům,“ říká Luboš Němeček, CEO české společnosti Hunter Games, která kvůli vyšším nákladům na výtvarné a produkční zpracování nové hry spustila také kampaň na crowdfundingové platformě HitHit.

Únikové hry českého projektu Hunter Games, který se aktuálně rozvíjí v tuzemském inkubátoru UP21, se od sebe sice liší dějem, ale forma zůstává: Účastníci her jsou vydáni napospas městskému dobrodružství lemovanému všemožnými trasami a úkoly, které jim diktuje mobilní aplikace. Hru lze odstartovat kdykoli, stačí mít zmíněnou „apku“ v chytrém telefonu a hráč může začít plnit rébusy a hádanky, soutěžit s jinými týmy a dozvídat se nové věci o svém okolí.

Na motivy Urbanovi knihy Hastrman vznikl mimo jiné i stejnojmenný film oceněný letos čtyřmi Českými lvy.

Scénář k připravované hře, která zatím zůstává nepojmenována, pochází z pera známého českého spisovatele Miloše Urbana, autora řady románů, povídek a novel, z nichž si mnohé našly cestu i k zahraničním čtenářům. Na motivy Urbanovy knihy Hastrman vznikl mimo jiné i stejnojmenný film v režii Ondřeje Havelky oceněný začátkem letošního roku čtyřmi Českými lvy. Mezi významné tvůrce hry patří pak také ilustrátor Kurt van der Basch, který pracoval na filmech Star Wars či Atlas mraků, nebo fotograf Martin Straka, letošní výherce nejprestižnější světové fotografické soutěže Sony World Photography Awards.

Barbora Sirová

P. S. Pokud Vás baví únikové hry, ale chybí vám parťák, se kterým byste se jich mohli zúčastnit, máme pro vás ještě jeden tip: Tak trochu jinou únikovku totiž pořádá také tým pořadatelů ze seznamky WithYou. V rámci ní můžete poznat nejen Prahu z úplně jiného pohledu, ale také svého budoucího partnera. Více zde.

Chcete se dozvědět o dalších zajímavých českých projektech a načerpat podnikatelskou inspiraci i konkrétní know-how? Čtěte tištěný magazín BL. K dostání pouze zde.