E07: Hlavně vyjeďte ven, radí studentům šestadvacetiletý guru českého školství Ondřej Kania

V dnešním díle podcastu Business Leaders vyzpovídá Dan Tržil guru českého školství Ondřeje Kaniu, výkonného ředitele společnosti JK Education, zřizovatele pražského humanitního gymnázia a dvou amerických škol v Praze, American Academy in Prague a American Academy in Brno. „Nejlepší, co pro sebe může student udělat, je vypadnout z domu, země a kultury, ve které žije,“ říká teprve šestadvacetiletý Kania, který se intenzivně věnuje také tomu, že studentům pomáhá vycestovat do zahraničí.

Z řad těch, kterým Kania pomohl, přitom často vystupují velmi úspěšní absolventi. Někteří pak při škole v Česku rozjedou vlastní úspěšný byznys, jiní se ze zahraniční stáže přesunou rovnou k úspěšnému zaměstnání, konkrétně třeba pro londýnskou Goldman Sachs, a další z těchto Kaniových „dětí“ pokračují studiem v zahraničí na prestižních univerzitách slavné Ivy League, tedy Břečťanové ligy, která zahrnuje elitní osmičku severoamerických škol od Harvard po Yale.

  • Jaké jsou rozdíly mezi českým a zahraničním školstvím?
  • Jakto, že se finským studentům stále hůře daří v mezinárodních testech a proč je to dobře?
  • A jaká je vlastně návratnost investic do školství?

To všechno a mnohem víc se dozvíte v novém BL podcastu:

Kde všude můžete naše podcasty poslouchat zjistíte na: https://www.businessleaders.cz/podcast. Přímo v panelu přehrávače si pak můžete danou epizodu také stáhnout ve formátu MP3.