Český start-up Vistag umožňuje přidání interaktivních visaček na e-shop i blog

Český start-up Vistag vytvořil unikátní nástroj, který nabízí e-shopům a blogům možnost přidávat k fotografiím on-line vystaveného zboží interaktivní visačky s různými informacemi, zajímavými odkazy a proklikem na prodejní stránky. Přináší tak nový nástroj pro provozovatele e-shopů i blogery.

Implementovat tento speciální skript do skriptu webových stránek je natolik jednoduché, že ho zvládne i běžný uživatel, programátora k tomu nepotřebujete. Pak stačí jen najet kurzorem myši na fotku předmětu, kterou máte na webu či blogu vystavenou, a vybrat si jeden ze tří tagů: buďto Product, který slouží k prodeji zboží, Link, kterým můžete k předmětu přidávat odkazy, nebo Text, jímž k fotce připojíte okénko s dodatečnými informacemi.

Další výhodou Vistagu je univerzální kompatibilita – rozumí si s různými typy webů a blogů včetně systému WordPress.

Tento start-up založil Přemysl Koudela, jenž o jedinečnosti svého projektu přesvědčil pražský inkubátor UP21. Ten do mladé firmy investoval několik milionů korun. Vistag byl spuštěn ve čtyřměsíčním zkušebním režimu a během této doby jej začalo používat téměř 200 českých e-shopů, například ZOOT, Samsung nebo Freshlabels.Společnost se také netají globálními ambicemi, na světových trzích vidí největší potenciál.

Součástí Vistagu je i nástroj na analýzu dat, který pomocí statistik a grafů umožňuje provozovatelům webu získat detailní přehled o chování svých návštěvníků a rychle poznat, co na e-shopu funguje lépe, a co hůře. Vistag dokáže rovněž zjistit, z jakého webu byl zákazník pomocí tagu na e-shop přesměrován. Provizi z prokliků přitom Vistag nezajišťuje, ale dokáže je spočítat, takže je možné se na ní domluvit v rámci partnerství s konkrétním e-shopem.

Nepromeškejte první letošní číslo našeho magazínu. Na stáncích ho sice nenajdete, ale z pohodlí domova jej můžete objednat přímo teď a tady. Najdete v něm i informace o Virtooalu, což je další český start-up, který pro změnu e-shopům nabízí nástroje v podobě virtuálních zrcadel a brzy také kabinek.