Webové stránky – nutnost pro každého podnikatele

Nezáleží na tom, jaký produkt prodáváte nebo jakou službu poskytujete, v dnešní době je stěžejní vytvořit si efektivní webovou stránku.

Každé podnikání v dnešní době potřebuje fungovat i ve světě internetu, protože chování nakupujících se značně změnilo,“říká Renee Bauer, vedoucí stratég marketingové agentury HELLO. „Většina lidí nejdříve uskuteční on-line průzkum, předtím, než se spojí s prodejcem. Pokud na internetu nejste, nebo vaše stránky vypadají zastarale, můžete si být jisti, že osloví vaši konkurenci.“

Malé podniky si nemohou dovolit ztratit zákazníky, kteří takto postupují, proto je důležité vytvořit informativní a plně funkční webovou stránku, jež je osloví. Podívejte se na těchto pět kroků, jak vytvořit úspěšné webovky.

1. Buďte jasní a struční

Pokud lidé navštíví vaši stránku, dělají to, protože hledají informace a budou frustrovaní, jestliže je nenajdou rychle a snadno.

Správná webová stránka by měla umožnit jejímu návštěvníkovi zjistit, co nabízíte, a také podat informace o vaší společnosti. Mělo by v ní být vše, co je spjato s vaším podnikáním, vše, co by potenciální klient mohl potřebovat vědět. A zároveň by to mělo být zprostředkováno tak, aby se zde zákazník snadno vyznal a orientoval.

2. Upoutejte své publikum

Poutavé webové stránky jsou efektivní webové stránky. Firmy rostou prostřednictvím vztahu se svými klienty a vaše webové stránky pro ně slouží jako první dojem.

Chcete-li vytvořit poutavý web, musíte porozumět vašim zákazníkům a udělat takové stránky, které na ně budou zaměřeny. Měli byste investovat do zákaznického průzkumu, abyste lépe porozuměli tomu, co lidé vyžadují,“říká Garry Brownrigg, zakladatel společnosti QuickSilk.

3. Uveďte svůj kontakt

Máte-li na webu uvedený kontakt, mohou se s vámi spojit lidé, kteří projeví zájem o vaše služby či zboží, nebo ti, kteří mají ohledně nich otázky, pokud jim na ně neposkytne vaše stránka odpovědi.

4. Využijte výhod, které nabízí SEO

Majitelé firem potřebují pro optimalizaci svých webových stránek používat strategie (SEO). Bez správných strategií se vaše webové stránky nebudou zobrazovat ve výsledcích vyhledávání.

Co je SEO? SEO je v informatice označení metodiky vytváření a upravování webových stránek takovým způsobem, aby jejich forma a obsah byly vhodné pro automatizované zpracování v internetových vyhledávačích. Cílem SEO je získat ve výsledcích vyhledávání lepší pozici (odkaz na stránky bude zobrazen mezi prvními), a tím i četnější a zároveň cílené návštěvníky.

5. Přizpůsobte váš web pro mobilní zařízení

Vzhledem k tomu, že se svět stává stále více digitálním, je mnohem důležitější než kdy jindy poskytnout bezproblémový zážitek z webu, a to i na mobilních zařízeních. Stále více lidí vyhledává webové stránky ze svých smartphonů. Bauer souhlasí: „Připravte si mobilní řešení. Pokud chcete zlepšit zážitek návštěvníků a získat hodnocení v mobilních zařízeních, musíte mít internetovou stránku připravenou pro mobilní zařízení.“

P. S. Mnohem více tipů, jak efektivně vést svoje podnikání, naleznete v našem tištěném magazínu Business Leaders.

Petr Klečka