Instagram aneb Koho letos sledovat? Od Harvardské obchodní školy po jednu z nejlepších kuchařek světa

Vídáte na svých sociálních sítích podezřele často příspěvky typu hrající si koťata? Zahřejí u srdíčka, což je potřeba, ale to je tak všechno. Nejvyšší čas na změnu. Vybrala jsem pro vás 11 vlivných uživatelů Instagramu, kteří vám zaplní feed skutečně inspirujícím a kvalitním obsahem z různých sfér osobního i pracovního života. Tvoří jej, aby motivovali k úspěchu. Díky nim se vám možná bude chtít zvednout z gauče a jít do posilovny, uvařit boží nedělní oběd, nebo začít pracovat na novém podnikatelském plánu. Nečekejte na úspěch, jděte si pro něj!

1. Daily Dose (@dailydose)

#motivation #workhard

Jeden z prvních a největších instagramových profilů, zaměřených na motivaci. Denní dávku inspirace na Daily Dose přináší zakladatel Tim Karsliyev, který věří, že bychom místo neustálého tlachání a nerealizovaných plánů měli skutečně jednat, a to za účelem dosáhnout skutečné změny ve svém životě.

2. Mariam (@CookinWithMima)

#food

Profil kuchařky Mariam alias Mimy je zdrojem jedněch z nejúžasnějších receptů na Instagramu. Jsou jednoduché, zdravé (ale ne přehnaně) a potěší oko každého, pro nějž je budete připravovat. Dobrou chuť!

3. Brian D. Evans (@briandevans)

#influencemarketing #business #journalist

Brian D. Evans vlastní 25. nejrychleji se rozvíjející reklamní agenturu v Americe a patří mezi nejslavnější podnikatele celého kontinentu. Založil mediální dům Influencive, zaměřený stejně jako jeho profil na Instagramu na moderní marketingové nástroje a rozvoj podnikání, přičemž do jeho on-line magazínu pravidelně přispívají nositelé velkých jmen světového byznysu.

4. Goodlife (@goodlife)

#luxury #lifestyle

Když nablýskané pozlátko luxusního životního stylu, tak Goodlife. Už ve velmi mladém věku jej založil Farokh Samad a na síti získal velmi záhy obrovský vliv. Na jeho základech postavil profitabilní byznys, při čemž spolupracuje s více než 1000 značkami, kterým se pomáhá zviditelnit ve světě digitálních médií. Patří mezi světovou špičku v influencer marketingu.

5. Gary Vaynerchuk (@garyvee)

#business #digitalmarketing #wine

Gary Vaynerchuk je významný investor a obchodní ředitel spolčeností VaynerMedia a VaynerSports. Své bohatství získal pěstováním a prodejem vína prostřednictvím rodinné firmy, kdy dokázal umě využít veškerých moderních marketingových nástrojů, aby dosáhl kýženého zisku. Své finance pak investoval do společností, jako jsou Facebook nebo Twitter, které v té době začínaly. Po těchto bohatých zkušenostech se z něj stal mimo jiné specialista na digitální marketing a jeho profil plní především vtipně podané a užitečné obchodní tipy k aplikaci nejen v prostředí sociálních médií.

6. Entrepreneur Magazine (@entrepreneur)

#smallbusiness #goodreading

Pěkná nálož inspirace pro menší a střední podnikatele ze všech obchodních sfér. Nejlépe se učíme příběhy lidí kolem nás, nemyslíte? Těch podnikatelských nabízí Entepreneur mnoho. Sledujte, čtěte, učte se.

7. Harvard Business Review (@harvard_business_review)

#outofthebox #bigthink #reading

Oficiální časopis Harvardské obchodní školy – jeho příspěvky odkazují na skvělé články nebo zkrátka jen slouží k podnícení zajímavých debat, které u nich probíhají. Barevný obsah často tvoří také okouzlující ilustrace a vizuálně zajímavé podněty vůbec. Posty na profilu mají nicméně jedno společné: donutí vás přemýšlet – a to nejen o práci, ale také o vašem jednání nebo vztahy.

8. Business Chicks (@businesschicks)

#women #girlsgirlsgirls #startup

Business Chicks tvoří globální komunitu žen, zaměřující se na začínající podnikatelky, a její Instagram je tvořen hutnými, vtipnými a nablýskanými tipy přímo pro tuto cílovou skupinu.

9. Annette White (@bucketlistjourney)

#travelling

Anette White je majitelkou restaurace a tak trochu cestovatelkou z povolání – o svých dobrodružstvích poutavě píše a momenty z cest dokáže skvěle zachytit objektivem fotoaparátu. Výsledky jsou vysoce podmanivé.

10. Zuzka Light (@ZuzkaLight)

#sport #fitness #workout

Zuzka Light je fitness trenérka, která vás svými fitness videonávody zvedne z gauče. Zároveň je to jedna z nejvlivnějších uživatelek Instagramu u nás. A taky se na ni fakt dobře dívá.

11. Mararo (@mararomrraro)

#fashion #mensworld

Instagramový profil patří stejnojmenné italské značce, vyrábějící exkluzivní pánskou módu, a je plný tipů pro byznysmeny, kteří rádi zanechávají opravdu silný dojem. Zakladatel brandu, Raro Mararo, patří k nejlépe oblékaným mužům na světě.

P. S. Nejdůležitější ze všeho je samozřejmě sledovat Instagram tištěného a online magazínu Business Leaders (#trochasebechvály).

Barbora S.