5 knížek, které vás posunou, a přitom si při nich odpočinete

Amy Cuddyová: Tady a teď. Jak si věřit, když na tom opravdu záleží

Kolik příležitostí člověku unikne jen proto, že ho nenapadla ta správná replika v pravý čas, ale až ve výtahu po nevydařeném pracovním pohovoru, v tramvaji po zpackaném rande nebo na schodech po neúspěšné zkoušce? Evidentně je to častá zkušenost, a snad právě proto se kniha Tady a teď stala bestsellerem. Sociální psycholožka Amy Cuddyová v ní přichází s receptem, jak aktivovat sebedůvěru za každých okolností. Reakce čtenářů i příběhy, jimiž autorka svůj živý výklad doprovází, přitom dokládají, že její metoda opravdu funguje.

Brendon Burchard: Motivační manifest. Devět pravidel pro utvrzení vlastní osobní síly

Základní myšlenkou Motivačního manifestu od světoznámého kouče Brendona Burcharda je, že každý člověk na zemi touží po větší osobní svobodě. Prahneme po svobodě volby, času, emoční a sociální svobodě i té finanční nebo duchovní. V cestě nám ale stojí dva hlavní nepřátelé: společenský tlak a naše vlastí pochybností a strach. Jak na ně vyzrát? Odpověď nabízí tato kniha, kterou si zamiloval třeba i světoznámý spisovatel Paulo Coelho.

Cass R. Sunstein, Richard Thaler: Nudge. Jak postrčit lidi k lepšímu rozhodování o zdraví, majetku a štěstí

Lidský mozek byl stvořen jen k určitým účelům, mezi které nicméně nepatří například výběr dobrého penzijního spoření, omezení škodlivého znečištění nebo vyhýbání se tučné stravě. Každý den děláme stovky takových voleb, a dost často se, bohužel, rozhodneme špatně. Jenže takové omyly škodí našim peněženkám, zdraví i planetě. Autoři této knihy ukazují, že když poznáme způsob, jak lidé myslí, můžeme navrhnout prostředí, v němž pro ně bude jednodušší vybrat si tu nejlepší alternativu pro sebe i společnost.

Z knihy právníka Casse Sunsteina a ekonoma chicagské univerzity Richarda Thalera se stal na Západě trhák a prezident Barrack Obama krátce po jejím vydání (2009) jmenoval Sunsteina šéfem ekologických regulací.

Arianna Huffington: Spánková revoluce

Chceme-li něčeho docílit, je občas potřeba se na to vyspat! Nacházíme se uprostřed krize způsobené spánkovou deprivací, která má dalekosáhlé důsledky – pro naše zdraví, pracovní výkon i vztahy. Spoluzakladatelka a šéfredaktorka zpravodajského webu The Huffington Post ve své knize směle prohlašuje, že to, co skutečně potřebujeme, je spánková revoluce. Získat zpět kontrolu nad svými životy můžeme pouze tak, že obnovíme svůj vztah ke spánku.

Tim Ferriss: Nástroje titánů

Autor světových i českých bestsellerů Tim Ferriss dva roky zpovídal osobnosti, které ve svých oborech dosahují špičkových výkonů – od hollywoodských hvězd a vítězů olympiád až po legendy Silicon Valley. Z rozhovorů, které si jako podcasty stáhly desítky milionů lidí, pak vydestiloval sbírku praktických rad, které nenajdete nikde jinde. 

A samozřejmě si k prázdninovému vánočnímu čtení nezapomeňte přibalit vydání tištěného magazínu Business Leaders.

Barbora S.