BL tipy: 5 audioknih pro kariérní růst

U nás v Business Leaders sedí v kancelářích spousta zajímavých lidí. Máme tu pisálky, markeťáky, projekťáky i další posily, bez kterých by BL prostě nemohl fungovat. Všichni rádi čteme, posloucháme audioknihy a taky po práci nepohrdneme dobrým filmem. A když jsme z něčeho nadšení, nechceme si to nechávat jen pro sebe.

Tady jsou pro začátek naše tipy na top audioknihy pro osobní a kariérní rozvoj. Přejeme příjemný poslech.

Chriss Voss: Nikdy nedělej kompromis

aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život. Kniha od bývalého zaměstnance FBI Chrise Vosse, který své zkušenosti s vyjednáváním s únosci dnes zúročuje jako poradce velkých společností při jejich strategických jednáních. Ve svém oboru je považován za jednu z největších autorit na světě. Unikátní a zábavná příručka pro kritické i každodenní situace, která vás naučí zvládat konflikty v práci či doma. Dozvíte se v ní třeba to, jak efektivně smlouvat, že „ne“ je tím nejlepším začátkem, nebo jak přimět druhou stranu k e-mailové reakci. Čte Petr Hanák.

Phil Knight: Umění vítězit

Jako mladý si Phil Knight, tenkrát čerstvý absolvent obchodní školy, půjčil od otce padesát dolarů a založil firmu s prostým cílem: dovážet z Japonska kvalitní, a přitom levnou běžeckou obuv. V současnosti dosahuje Knightova společnost Nike každoročního obratu třiceti miliard dolarů. Její „fajfka“ je víc než jen pouhé logo. Je to symbol elegance a úspěchu, ikona, kterou okamžitě rozpoznáte i v nejvzdálenějších koutech světa. Osobní vzpomínky jejího zakladatele čte Ladislav Frej.

Stephen R. Covey: 7 návyků skutečně efektivních lidí

Časopis Time publikaci v roce 2011 zařadil mezi 25 nejvlivnějších knih o managementu. Napsal ji uznávaný americký odborník na rodinnou problematiku a vedení lidí, Stephen Covey. Ve své příručce objasňuje sedm základních návyků, které doporučuje pro přeměnu v cílevědomou, sebevědomou a harmonickou osobnost. Předkládá, jak soustředit naše odhodlání, jak vytrvat při dosažení cílů a mnoho dalšího. Čte Martin Sláma.

Jan Mühlfeit: Pozitivní leader

Věděli jste, že pozitivní přístup navyšuje produktivitu až o jednu třetinu? Bývalý prezident evropského Microsoftu Jan Mühlfeit shrnul své mnohaleté zkušenosti ve vedení lidí do čtyř kroků. Odhalte, jak inspirovat vlastní tým, jak dosáhnout vytyčených výsledků, a přitom si zachovat rovnováhu mezi úspěchem a štěstím. Zjistěte jak se zbavit stresu a negativismu, a odemkněte potenciál u sebe i u lidí, kteří vás obklopují. Čte Aleš Zbořil.

Timothy Ferriss: Čtyřhodinový pracovní týden

Zapomeňte na systém, kdy po celé dny dřete a vlastní život odkládáte na důchod. Luxusní život není jen pro bohaté. Americký autor Timothy Ferriss ve světovém bestselleru představuje způsoby, jak si užívat svých zájmů i v produktivním věku. Podle autora stačí chytře využívat možností, které nám moderní svět nabízí. Jak zefektivnit čas strávený prací? Jak přesvědčit svého šéfa, aby oceňoval výkonnost, a ne přítomnost? A jak si během několika týdnů zajistit stálý příjem z drobného podnikání, které bude vyžadovat minimum pozornosti? Čte Robert Jícha.

Tipy z kanclu budou od příštího roku také součástí tištěného magazínu Business Leaders. Chystáme z nich chystat pravidelnou rubriku. Aktuální vydání BL je zasvěcené budování týmu a pořídíte jej zde.

Barbora S.