Prací v Dubaji si plní sen. „Musíš věřit,“ říká úspěšná Češka původem z Vietnamu.

Při prohlížení instagramového účtu teprve sedmadvacetileté Helene Ngoc Anh Nguyen se na okamžik ocitnete v docela jiném světě. Návštěvy exotických destinací, luxusní životní styl, zkrátka sen.

Půvabná Asiatka, která vyrůstala v severních Čechách, se díky své práci a životu v Dubaji dostane na spoustu zajímavých míst. Pracuje ve firmě, která se zabývá zcela novým oborem, takzvaným influencer marketingem. Ten je postaven na vlivných uživatech internetu nebo-li influencerech, kteří jsou schopni přirozenou cestou doručit komerční sdělení do svých komunit. Na sociálních sítích či webech sdílí textový a foto či video obsah, který napomáhá zvýšit prodej produktu zákaznické firmy. Helene přitom šije marketingový plán na míru velkým korporacím jako je P&G, Fujifilm, Samsung nebo Clarins.

Když se rozhodla, že poletí do Dubaje začít nový život, práci ještě neměla. „Na jedno místo se tu hlásí i dva tisíce lidí. Ale chtěla jsem to zkusit. Šla jsem tehdy za mámou a aniž bych si byla sama čímkoli jistá, oznámila jsem jí, že se za měsíc stěhuji,“ vypráví Helene. „Jakmile to řekneš nahlas, je to skutečné. Musíš tomu věřit,“ říká. Práci ve své vysněné destinaci dostala během deseti dnů. Její cesta k úspěchu byla ale mnohem spletitější. A o to zajímavější.

Helene se narodila ve Vietnamu, ale většinu života prožila v Čechách. Zpočátku s rodiči v Liberci, později sama v Praze. O svém dospívání vypráví s odzbrojující nadsázkou: „Naši začali tím, že dováželi a prodávali textil,“ říká mi u kávy. „Pak měli večerku,“ pátrá dál v paměti, „a nakonec nehtový salon,“ zakončí výčet a po chvíli ticha dodá: „No prostě standard.“

Ve 14 letech ji nadchla práce s fotografiemi a začala se učit s různými programy, určenými k jejich úpravě. „Už tehdy jsem si dost plánovala život. Věděla jsem, že chci cestovat,“ pokračuje ve svém příběhu Helene. Chtěla se pohnout z místa, a když přišel o pár měsíců později na přetřes výběr střední školy, vybrala si pražské gymnázium. Doma ale velké nadšení nesklidila. „Naši jsou konzervativní a podle vietnamských tradic by měla dcera žít s rodiči až do svatby,“ vysvětluje. Nakonec ale svolili.

Otočte, prosím, na 2. stránku.