Soutěž Startupper roku otevřena: výhra je přes čtvrt milionu!

Pokud je vám do 35 let a v posledních dvou letech jste vytvořili podnikatelský projekt nebo start-up, zpozorněte. Společnost Total do Čech přináší soutěž Startupper roku, jejíž přihlášky jsou otevřeny do 11. listopadu tohoto roku. A hlavní výhra? Přes čtvrt milionu korun a cesta do Paříže k tomu!

Mladí začínající podnikatelé se mohou zúčastnit s již zaběhnutými podniky, ale i s těmi, jejichž provoz existuje zatím pouze na papíře coby nápad. Jedinými podmínkami je hraniční věk 35 let a dva roky od vzniku byznysu. Ten by se měl zaměřovat na sociální sféru a komunitu.

Nápad či projekt může nabízet nová řešení v oblastech zdravotnictví, bezpečnosti, vzdělávání a dalších. Konkrétně se jedná například o vylepšení veřejného zdraví, rozvoj připojení k dodávkám elektrické energie nebo třeba výstavbu domů z ekologických materiálů. Respektive cokoli, co zlepší kvalitu života v České republice.

Přihlášené projekty nejdříve organizátoři zveřejní na webových stránkách Total, kde pro ně bude moci kdokoli hlasovat. Získané skóre umožní posoudit zájem veřejnosti o start-up nebo nápad. Následně budou podniky hodnoceny odbornou porotou, která mimo jiné posoudí i jejich proveditelnost, inovativnost a potenciál přinést užitek širší veřejnosti.

Přes čtvrt milionu i cesta do Paříže

Vítěz obdrží částku 12 500 tisíc eur, což je necelých 323 tisíc korun českých. Navíc se bude moci účastnit soutěže „Grand Regional Winner“ v Paříži, kde budou projekty hodnoceny v rámci celé Evropy. Projekt na druhém místě si pak odnese částku 7500 eur a podnikatelský tým na třetím místě získá finanční injekci rovnající se 5000 eur.

Čeští soutěžící získají také mentorské vedení od úspěšného a populárního akcelerátoru StartupYard. O něm i dalších akceleračních programech na podporu mladých podnikatelů jsem nedávno psala v tomto článku.

Jak se přihlásit

Registrace start-upů do soutěže začala 9. října a končí 13. listopadu. Přihlašovat se lze na webu www.total.cz, kde můžete nalézt také podrobná pravidla.

Barbora S.

Hledáte možnosti, jak rozjet podnikání? Tady si pořídíte tištěný magazín Business Leaders, kde jich najdete mnohem více. Vydání věnované začínajícím podnikatelům pro vás chystám na začátek nového roku.