Dokumenty, které vám otevřou oči

Capital C (2014)

První dokumentární film o crowdfundingu, tedy davovém financování podniku. Sleduje počátky tří podnikatelů: všichni oslovují dav, aby změnili svůj život. Snímek o nadějích a snech nové generace nezávislých tvůrců, ale také o nástrahách, které na ni čekají.

Something Ventured (2001)

Apple. Intel. Google. Příběhy mužů, kteří stojí za nejrevolučnějšími společnostmi světa. Všichni viděli dál než ostatní. Našli příležitost tam, kde jiní ne. Vsadili na ni všechno, co měli. Vyplatilo se.

Korporace (The Corporation, 2003)

Nezáleží jim na životním prostředí ani pracovních podmínkách svých zaměstnanců. Naléhavý dokument o bezcitném fungování nadnárodních korporací. Setkáváme se tu mimo jiné se společností Monsato, americkým agrárním gigantem.

Maxed out (2006)

Snímek s podtitulem Těžké časy, snadné úvěry a doba dravých věřitelů zavede diváka do hlubin amerického dluhu. Ukazuje, jak funguje moderní finanční odvětví, a vysvětluje, proč jsou chudí stále chudší a bohatým neúměrně roste moc.

Piráti ze Silicon Valley (Pirates Of Silicon Valley, 1999)

Na počátku digitálního věku stáli dva géniové. Bill Gates a Steve Jobs jako vizionáři, kteří rozpoutali nesmlouvavý souboj titánů v podobě firem Microsoft a Apple Computers. Jejich příběh se začíná psát už v univerzitních lavicích. A nechybí v něm ani humor.

Zajímá vás svět obchodu? V tištěném magazínu Business Leaders se o něm dozvíte mnohem více.

Barbora S.