5+1 inspirativních filmů o kariérních vzestupech i pádech

Film Podnikavá dívka jste už asi viděli (Working Girl, 1988). Jestli ne, je nejvyšší čas to napravit. Je to klasika svého druhu. Já jsem se snažila vytvořit seznam podobně inspirativních filmů z pracovního prostředí, které možná ještě neznáte. Alespoň snad ne všechny. Doufám, že si najdete ten svůj. Můj favorit je cíšlo 4.

1. The Pursuit of Happyness (2006) / Štěstí na dosah

Velmi silný snímek o vztahu syna a jeho milujícího otce, kteří spolu překonávají překážky na cestě za úspěchem. Doják, který je všechno, jen ne laciný. Ukazuje, že pokud si dva lidé věří, jde zvládnout všechno. Třeba i najít konečně práci, která bude za něco stát.

2. The Office Space (1999) / Maléry pana Šikuly

Poměrně dost chytře napsaná americká komedie o tom, co se stane, když se vzepřete šéfovi, který vám pije krev. Jestli Vám občas připadá, že se váš pracovní život nevyvíjí tak, jak byste chtěli, mohla by se Vám líbit. A třeba si díky ní uvědomíte, co udělat, aby se situace zlepšila. Doporučuji pustit si jej s titulkami. Překlad stojí za bačkoru, nemluvě o názvu.

3. Joy (2015)

Tak trochu holčičí film s geniální Jennifer Lawrence. Ztvárnila v něm podnikavou dívku Joy, která si jde za svým snem. V čem je jeho síla? Vnutí Vám myšlenku, že pokud máte skrytý potenciál, měli byste ho ukázat světu a nikdy se na své cestě nevzdávat.

4. Erin Brockovich (2000)

Proč Erin? Přiznávám, že na ní trochu ujíždím. Mám tenhle film ráda. O to víc, že je natočen podle skutečných událostí. Julia Roberts tu hraje matku, která udělá všechno pro to, aby finančně zabezpečila sebe a svou malou dceru. Po počátečních neúspěších se jí její píle bohatě vyplácí.

5. The Secret Of My Success (1987) / Tajemství mého úspěchu

Nenáročná oldies oddechovka s klasickou zápletkou ve stylu „jak chudý chlapec ke štěstí přišel“. Zábavná i díky své vztahové lince.

6. The Rainmaker (1997) / Vyvolávač deště

Matt Damon je jako čerstvý absolvent právnické školy nucen čelit pořádně zapeklitému případu. Snímek s velmi dobrými recenzemi, jehož režie se ujal fenomenální F. F. Coppola.

Barbora S.

P. S. Nevíte, kde nabrat další inspiraci pro Váš pracovní život? Začněte v tištěném časopise Business Leaders. Pořídit si jej můžete přímo tady.