Zlínskému start-upu pomáhá bývalý poradce Stevea Jobse

Český projekt Kideo, orientovaný na online výuku angličtiny, otevřel svou první kancelář v USA. Ta se nachází v coworkingovém centru v kalifornském Calabasas u Los Angeles. Nápad interaktivní vzdělávací metody cílí především na děti od čtyř do dvanácti let.

Lokalitu vybrali již v květnu spolumajitelé Kidea Václav Liška a Kamil Kavečka. Druhý jmenovaný se chystá do USA přestěhovat i se svou rodinou. Pro lepší vyjednávání s potenciálními americkými spolupracovníky i zákazníky založili majitelé Kidea americkou společnost.

Také byste rádi expandovali za oceán? Nevíte, jak na to? Chcete pomoci? Přečtěte si aktuální magazín Business Leaders s úspěšnými Čechy, kteří Vás osobně provedou všemi úskalími – kontakt je tam jen pro Vás. Ale pomohou nejen oni…

Americký sen

„Během krátké doby chceme pro zákazníky Kidea zajistit desítky nových lektorů, a to lze prostřednictvím vlastní americké firmy mnohem snáze. Od otevření kanceláře si v první řadě slibujeme posílení kvality našich služeb,“ vysvětluje expanzi za velkou louži Kavečka.

„Další roli hrál i fakt, že Američané raději řeší pracovní záležitosti telefonicky než emailem. Navíc budujeme tým, komunitu, se kterou je zapotřebí být v co nejtěsnějším kontaktu,“ doplňuje Liška.

Američanka Sarah Lopez představuje Kideo americkému publiku.

S rychlou orientací v USA a navazováním důležitých kontaktů pomohli majitelům Kidea zástupci českého konzulátu v Los Angeles a CzechInvestu v San Francisku. Velkou podporu měli u Davida Pavlíka, který se po letech strávených v amerických top technologických firmách nedávno vrátil do Česka a nastoupil do Kiwi.com.

„Jsem nesmírně rád, když mohu pomoci českým firmám dostat se na americký trh. Zejména ty s připraveným konceptem a promyšlenou strategií mají obrovský náskok proti těm, které se do USA přijedou pouze seznámit,“ uvádí David Pavlík.

„Jedním z našich nejdůležitějších úkolů je pomáhat českým podnikatelům orientovat se na složitém a vysoce konkurenčním trhu v USA. Každý, kdo se rozhodne vstoupit na americký trh, si zaslouží maximální podporu. Jsme rádi, že i lidé kolem Kidea se k tomuto kroku odhodlali. V kontaktu budeme i nadále,“ říká český vícekonzul v Los Angeles Marino Radačič.

Bývalý poradce Stevea Jobse

Existence americké kanceláře pomůže Kideu navázat co nejlepší spolupráci s dalšími místními lektory, kteří budou přes videochat vyučovat české děti angličtinu. To je první plán.

Dalším plánem je přímo v USA intenzivně pracovat na vzdělávání lektorů a dalším vývoji vlastních výukových materiálů. S tím se rozhodl pomoci Michael Carter, světová autorita v oblasti vzdělávacích technologií a bývalý poradce Stevea Jobse.

„S Michaelem Carterem jsme při naši poslední návštěvě San Franciska konzultovali naše kroky, které povedou k dalšímu zlepšování služeb Kidea. Zaručil nám, že české děti se budou učit anglicky díky těm nejmodernějším a nejúčinnějším metodám,“ dodává Václav Liška.

Společnost Kideo má centrálu ve Zlíně. Působí ve všech regionech a nabízí online výuku angličtiny s aprobovanými americkými učiteli. Služba je určena primárně pro děti ve věku od čtyř do dvanácti let. V současnosti už firmu řídí česko-americký tým ve složení Václav Liška, Kamil Kavečka, Pavel Vanča a Sarah Lopez.

Chcete se i Vy rozvíjet a nezůstávat na místě? Jak posouvat své podnikání, se inspirujte v magazínu Business Leaders, a to ať v tištěné podobě (časopis, který Vám zašleme), nebo v elektronické verzi (e-magazín, který si stáhnete v aplikaci).

© CPetr Casanova