Zrozena být franšízantkou

KATEŘINU VYLÁŠKOVOU ŠTOUDKOVOU nelze přehlédnout. Nejenom kvůli jejím 180 centimetrům, ale zejména kvůli pozitivní energii, která z ní sálá. Ona se ve franšízingovém podnikání v oblasti financí našla. A teprve OK POINT jí umožnil naplno rozvinout její obchodní schopnosti, konkrétně v Blansku.

Poprvé se k franšízingu dostala už v roce 2011, kdy jedna z banka přišla na trh s konceptem bankovních franšíz. Pracovala v jedné takové jako zaměstnankyně. Tehdy se poprvé setkala s Radimem Štantejským, dnešním projektovým manažerem franšízového konceptu OK POINT. Její pobočka se po prvním roce fungování stala tou nejlepší.

„Mým cílem bylo nabízet klientům opravdu komplexní řešení, což u monoproduktové banky nešlo, a proto jsem odešla do Broker Consulting. Tam jsem díky finančnímu plánování a spolupráci s finančními institucemi napříč trhem mohla svému cíli dostát. A když mi před téměř třemi lety Radim Štantejský řekl, že se připravuje spuštění franšízových poboček OK POINT ve spolupráci s mBank, kde budou pod jednou střechou finance, investice a reality, byla jsem nadšená,“ vzpomíná Kateřina.

Chtěla si pobočku otevřít už tehdy, jen neměla dostatečný obnos na vstupní investici. Ta je v průměru 1,5 milionu korun s návratností zhruba do jednoho roku.

„Věděla jsem, že s OK POINTem poskytnu klientům ještě vyšší úroveň služeb než dosud. Mám hodně spokojených klientů, kterým jsem pomohla změnit náhled na finance a tím i životní styl. OK POINT mi dává zázemí, kde s nimi nad jejich financemi mohu diskutovat v příjemném prostředí nad vůní kvalitní kávy. Vnímám to tak, že reprezentativnost OK POINTu staví finančními plánování na úroveň právních služeb.“

Kde bere inspiraci?

Kateřina je osobností, která si je vědoma svých priorit a toho, co je v životě důležité a čím není potřeba se zabývat. Ráda se nechává inspirovat úspěšnými lidmi, nejenom světovými lídry a osobnostmi, ale inspiraci čerpá ze svého okolí a z Broker Consulting.

„Inspirují mě úspěšní lidé. Čtu si o nich v knihách a poslouchám jejich příběhy a snažím se jít po podobné cestě. Není nutné vymýšlet co, stačí hledat způsob jak. To, co fungovalo jim, bude zaručeně fungovat i mne. To mimochodem velmi dobře platí na OK POINTU. Franšízový systém je o respektování pravidel a dodržování doporučeného systému. Řídím se tím a můj OK POINT vydělává,“ vysvětluje franšízantka z Blanska a dodává: „Spousta inspirativních lidí je také z řad mých známých a spolupracovníků. Kromě Radima Štantejského je to Petr Hrubý, zakladatel Broker Consulting. Jeho myšlenka nezávislého finančního plánování, které je dostupné všem generacím, mne inspiruje každý den.“

Co jí dokáže motivovat?

Kateřina bez váhání odpovídá, že její motivací je práce, která jí dává smysl. Bez správné motivace není možné podnikat, být lídrem a vést úspěšný tým.

„Pomáháme lidem být úspěšnější, bohatší, myslet v širších souvislostech. Díky finančnímu plánu na jednu stranu budujeme majetek, na druhou stranu ho někdy doslova zachraňujeme před dluhy a nepřízní osudu. Na OK POINTu zajišťujeme klientům maximální komfort  v poskytnutých službách, největší odměnou leckdy bývá upřímné děkuji a srdečně stisknutá ruka. Vždy, když se nám něco povede, motivuje nás to k dalšímu výkonu, k další práci.“

Co jí dává sílu být úspěšnější?

Franšízantka z Blanska ale není jen podnikatelkou, svůj čas dělí rovnoměrně mezi práci a rodinu. Vždyť na OK POINTu se zabývají hlavně rodinnými financemi. Jak by mohla pomáhat, kdyby neměla vlastní zkušenosti s rodinným rozpočtem? A právě spokojené zázemí jí dávají každý den novou sílu a chuť uspět.

„Rodina a její spokojenost a šťastné usměvavé tváře mých dětí mne činí šťastnou. A kdo je šťastný, je i úspěšný. Spokojená rodina a úspěšná firma byly vždy mým snem. S každým dalším splněným snem mám sílu jít dál. Každá prohra, která v životě přišla, znamenala jen zkoušku vlastní síly a odvahy. To, že to vím, mě dělá silnější.“

Zajímá Vás franšízingové podnikání? Přemýšlíte o jiné než zaměstnanecké cestě? Láká Vás pasivní příjem? Inspirujte se dalšími příběhy v magazínu Business Leaders.