Škola není jediné místo, kde se dá vzdělávat, říká student, který už před maturitou vedl kurz pro učitele

Fandíte mladým dravcům, nebo jedním takovým dokonce být chcete?

Zajímá Vás, jaké chytré mozky v Česku máme?

Líbí se Vám v magazínu Business Leaders příběhy českých talentů, ale chcete je vidět i osobně?

Tak máme tip. Ale nejprve nám odpovězte na základní otázku: Který z následujících přístupů je ten správný?

  • A) Soustředit se na školu, kterou vystudujete na 110 % a po jejím dokončení skočíte rovnýma nohama do budování kariéry?
  • B) Začít budovat kariéru co nejdříve, třeba „bez papíru“, a učit se praxí?

Tento názor si pamatujte:

„Úplně jsem přehodnotil priority. Do druhého ročníku střední školy jsem měl samé jedničky, maximálně jsem se škole věnoval. V STC, Microsoft Studentském trenérském centru, jsem zjistil, že škola není to jediné místo, kde bych se mohl vzdělávat a rozvíjet a přestala být tím hlavním,“ uvádí svůj pohled na věc Jindřich Richter. Na otázku, zda se tedy vůbec ještě chystá studovat dál, ale odpovídá: „Uplatnění už asi najdu. Práci mám dokonce i domluvenou. Ale na vysokou školu rozhodně chci jít, je to pro mě velmi důležité.“

To se psal duben 2017 a Jindra hovořil s redaktorkou Chomutovského deníku na prvním ročníku konference Cloud Con, kterou s týmem spolužáků z průmyslové školy zorganizoval, aby svým vrstevníkům předali poznatky a zkušenosti, kterých už tehdy na svůj věk neměli málo.

Jindra měl těsně před maturitou, zároveň už ale měl jednu promoci za sebou. Krátce před tím totiž úspěšně dokončil prestižní program STC společnosti Microsoft. V rámci absolventské práce vzdělával své vlastní učitele v používání produktů firmy a s její obhajobou před odbornou porotou v Microsoftu sklidil velký úspěch.

Jak sám řekl, studovat už by nemusel, v další kariéře by to pravděpodobně nebyla překážka. Vybral si ale školu, o které věděl, že mu – i přes jeho už poměrně bohaté zkušenosti v oboru – bude mít co nabídnout. Zvolil si vysokou školu, která mu díky nestandardnímu přístupu k výuce pomůže dál se rozvíjet. Dnes je Jindra studentem Unicorn College v Praze a také členem mezinárodního vysokoškolského programu Microsoft Student Partners, ve kterém mu bylo nabídnuto členství na základě úspěchu v STC. „Snažím se maximálně sebevzdělávat, setkávat se s proaktivní komunitou nejen studentů, získávat nové kontakty a posouvat se dál. A proto vznikla původně i konference Cloud Con, chtěli jsme přístup k cenným informacím z STC poskytnou co nejvíce spolužákům na střední škole.“

Na předávání informací nezanevřel a i letos pořádá konferenci Cloud Con. Ta mezitím pod jeho rukama vyrostla a její druhý ročník zve i vysokoškolské studenty. Její hlavní částí je celodenní program nabitý velkými jmény oboru ve dvou přednáškových sálech centrály společnosti Microsoft v Praze. Kdy? Již příští pondělí (14. května) a vstup na ni budete mít zdarma.

Inspiroval Vás Jindřich Richter svou cestou za úspěchem? Pokud také studujete a chcete udělat pro svůj rozvoj všechno, co můžete, jděte své příležitosti naproti a zúčastněte se konference Cloud Con.

© Štěpán Unar