9 motivačních vět, které Vás správně nakopnou, když se nedaří

Zvláště když podnikáte a zažíváte méně úspěšné pracovní momenty, tak někdy přemítáte, jestli má Vaše činnost smysl. Chybí Vám motivace makat naplno dál. Bloumáte po internetu a ani nevíte, co hledáte. Co pomůže? Jak překonat svou (snad) chvilkovou pracovní krizi?

tištěném magazínu Business Leaders ukazujeme úspěch. Ale cesta ke každému úspěchu vede přes dílčí neúspěchy či překážky. A jen ten, kdo se přes ně dostane a dokáže, že se nedá odradit jako většina těch, kteří to třeba raději ani nezkusí, je vítěz.

Když přijdou ty negativnější chvíle, a že přijdou u každého, kdy přemýšlíme, co dál, je někdy potřeba si třeba jen poslechnout nebo přečíst něco, co nás nakopne dál.

Přečtěte si 9 motivačních vět světoznámých úspěšných lidí, které nejsou jen klišé frázemi, ale pocházejí z jejich praxe. Čtěte pomalu a zamýšlejte se nad jednotlivými slovy. Vybraný citát si klidně přepište a mějte ho na viditelném místě často na očích. Vystavené citáty nejsou záležitostí stylu, ale pomáhají nám přemáhat chvilkové slabosti v naší kariéře.

„Musíte být schopni dělat dnes věci, které ostatní nedělají, abyste zítra měli věci, které ostatní nikdy mít nebudou.“ (Les Brown – spisovatel, motivační řečník)

„Úspěšní lidé dělají věci, které neúspěšní nejsou ochotni dělat. Nepřejte si, aby to bylo jednodušší, přejte si, abyste byli lepší.“ (Jim Rohn, spisovatel a řečník)

„Vždy se žeňte za vizí, ne za penězi, peníze Vás začnou sledovat nakonec samy.“ (Tony Hsies, podnikatel, majitel společnosti Zappos)

„Cesta jak začít, je přestat mluvit a začít něco dělat.“ (Walt Disney)

„Častá otázka, která se objevuje ve světě podnikání je „proč?“ To je určitě dobrá otázka, ale stejně důležitá je otázka „proč ne?“ (Jeff Bezos, zakladatel Amazonu)

„Zrovna teď je někde podnikatel, který je vystrašený k smrti, vymýšlí si výmluvy a říká sám sobě „Ještě není ta pravá chvíle“. Neexistuje žádná věc jako „Ta pravá chvíle“. (Kevin Plank, zakladatel a majitel značky UnderArmour)

„Nikdy se neporovnávejte s nikým na světě… Pokud to uděláte, urážíte sami sebe.“ (Bill Gates, nejbohatší člověk na světě)

„Zjistil jsem, že čím tvrději pracuji, tím více se zdá, že mám velké štěstí.“ (Thomas Jefferson, politik)

„Největší riziko je nepodstoupit žádná rizika… Ve světě, kde se všechno mění velmi rychle, je jediná zaručená strategie neúspěchu, nic neriskovat.“ (Mark Zuckeberg, majitel a zakladatel Facebooku)

Tohle je jen výčet několika motivačních vět. Pokud chcete číst více a podrobněji o neomezených možnostech každého z nás, a to z různých úhlů pohledu, o tom, jak na sobě pracovat a nenechat se odradit slabšími momenty, objednejte si připravované vydání magazínu Business Leaders a inspirujte se. V některých případech stačí jen zjistit, že ničí podnikatelský příběh není pohádka od začátku do konce…

© Eva Roudnická