Myslíte, že je úspěch založen na štěstí?

Máte někdy pocit, že na Vaší cestě za úspěchem stojí více překážek než na cestách ostatních? Že záleží hodně na štěstí, které se Vám zatím vyhýbá? A co když Vám řekneme, že to omílané štěstí je jen minimálním procentem úspěchu každého z nás?

Mnozí z Vás nám píšou, že jejich pokusy o podnikání nebo potenciální posuny v kariéře, bývají hodně o štěstí, které jim chybí. A že příběhy úspěšných osobností jsou sice hezké, ale jde vidět, že tito lidí měli prostě štěstí a byli ve správnou chvíli na správném místě.

Ne vždy je všechno tak růžové, jak se to jeví. Podívejme se jen na sociální sítě našich přátel. Málokdo tam napíše, jak se má hrozně. Lidé se chlubí zpravidla jen pozitivními zprávami.

Chcete se inspirovat, jak překonávat překážky a nečekat na ten správný okamžik nebo na štěstí? Druhé letošní číslo tištěného magazínu Business Leaders je o práci s odmítnutím, s nímž se setkává mnohokrát za život v různých formách každý z nás.

V tomto článku Vám připomínáme 4 základní rady od 9 úspěšných osobností o tom, jak se nespoléhat na štěstí, nevymlouvat se na neštěstí a jít vstříc úspěchu.

1. Nikdy se nezastavujme na cestě za svým cílem

„Jedinou chybou, kterou můžete udělat, je přestat se snažit.“ Elbert Hubbard

„Když jsem si myslela, že už nemohu pokračovat, donutila jsem se jít dál. Můj úspěch se zakládá na vytrvalosti, ne na štěstí.“ Estee Lauder

2. Berme dílčí neúspěchy s pokorou jako ponaučení pro další cestu

„Selhání je školné, kterým platíš za úspěch.“ Walter Brunell

„Stále se setkáváme, tváří v tvář, s velkými příležitostmi brilantně přestrojenými za neřešitelné problémy.“ Lee Lacocca

„Neúspěch je jenom příležitost začít znovu inteligentněji.“ Henry Ford

3. Nespoléhejme jen na talent a mějme vysoké cíle

„Je to spousta tvrdé práce, co dělí talentovaného člověka od úspěšného.“ Stephen King

„Velké myšlenky přitahují velké výsledky. Průměrné myšlenky přitahují průměrné výsledky.“ John Canfield

4. Pokud chceme být úspěšnější než ostatní, dělejme víc a lépe, než ostatní

„Tajemství úspěchu je dělat obvyklé věci neobvykle dobře.“ John D. Rockefeller

„Kdyby lidé věděli, jak tvrdě jsem pracoval na svých dílech, nepovažovali by mě za génia.“ Michelangelo

„Neúspěšní lidé jsou neúspěšní, protože nedělají správné věci dost aktivně.“ James M. Heidema

Více si o cestě přes překážky a odmítnutí přečtěte v tištěném magazínu Business Leaders. Inspirace v podobě překonávání trnitých cest ostatních Vás nastartují do dalšího životního kola na cestě za vlastním úspěchem.

Pokud dáváte přednost osobní inspiraci, jedinečnou možností, jak slyšet příběhy a rady českých top obchodních osobností je konference Tajemství úspěchu.

© Eva Roudnická