Jak se vzdělávají úspěšní

Bill Gates jednou řekl: „Jestli chcete udělat jednu jedinou věc, kterou se okamžitě odlišíte od 99 procent lidí na tomto světě, vemte si vzdělávací knihu.“

Enzo Ferrari, zakladatel stejnojmenné italské automobilky, zase v 80. letech prohlásil: „Víte, proč v televizi nikdy neuvidíte reklamu na Ferrari? Protože lidé, kteří si kupují Ferrari, nesedí před televizí.“

Tvrdá slova. Čtenáři magazínu Business Leaders si na ně už zvykli. Neděláme tento magazín proto, aby život byl snazší, ale aby stál za to.

Když se Aleš Buksa, nejúspěšnější přímý prodejce kosmetiky v historii Česka, v nedávném rozhovoru zmínil o nezbytnosti každodenní práce na sobě, naznačil také hodnotu sebevzdělávání. Jak říkal Warren Buffett, cena je to, co platíme, hodnota to, co dostáváme.

Mnoho lidí naříká, že sebevzdělávání stojí peníze. Nesledují však už, jakou hodnotu mohou sebevzděláváním dostat. Je to jako v hypermarketu, když lidé více přemýšlejí o tom, kolik produkt stojí, než jak je kvalitní.

Proč za to úspěšní platí?

Dovednostní kurz? Zabitý čas, volají. Ale proč tohle nevolají nikdy úspěšní lidé?

Například: V těchto dnech probíhá v thajském Bangkoku jedna z největších obchodních konferencí svého druhu na světě. Víte o tom? Jmenuje se MDRT Experience & Global Conference. Mimochodem, MDRT je asociace, sdružující nejlepší finanční zprostředkovatele z celého světa. MDRT je zkratka: Million Dollars Round Table.

Tato asociace pořádá konferenci každý rok v různých koutech světa. Základní vstupenka, a teď se podržte, stojí v přepočtu 16 000 Kč. Ano, základní. K tomu si účastníci musejí hradit cestu (letenku), ubytování, stravu. Není to rozhodně levná záležitost, a přesto je mnohatisícová kapacita této konference každoročně vyprodána již v předtermínu.

„Moje heslo je ,Think big‘. Mysli ve velkém. Kdo myslí v malém, zůstává malý.“

Jedním z pravidelných účastníků je jeden Čech. A to Petr Hrubý, majitel společnosti Broker Consulting, pod kterou nyní spadají už i pobočky OK POINT. Povězte mi, proč zrovna on, který už vybudoval velkou firmu, on, který je majitelem, on, který „by už nemusel“, najde každý rok ve svém nabitém diáři tři dny času a jezdí se učit? Proč to dělá zrovna on, když statisíce jiných Čechů mají pocit, že už všechno znají, že už to stačí, že už se nemohou nic nového dozvědět?

Když jsme tyto otázky položili Petru Hrubému, rozesmál se. „Já letos slavím 25. výročí od svého vstupu do byznysu, a přitom se mám pořád co učit. Řeknu Vám to takhle – i kdyby měla stát za to jen jedna jediná myšlenka, pak slyšet ji od nejlepších profesionálů v oboru je pro mě potřebné a nezbytné.“ A pak dodává: „Ale tím nejdůležitějším, proč sem létám, je jiná perspektiva. Mentální odpočinek od svých vlastních stereotypních myšlenek a implantování nových, od jiných, a přitom velmi úspěšných lidí. Díky této perspektivě se pak v mé mysli rodí ty nejlepší obchodní myšlenky. Už jen při poslechu těch ikon vím, že je pořád kam růst, vždycky. A mně nemusí nikdo vysvětlovat, že za růst je třeba zaplatit. Ano, letím přes půl světa pro inspiraci. Ale také vím, že každý z nás je přímým odrazem pěti lidi, se kterými tráví nejvíce času. Já se ho snažím trávit s těmi nejlepšími, kdykoli mohu,“ říká Petr Hrubý.

Příležitost v Česku

Cestovat do zahraničí? Ach ne, hned jsou tu výmluvy. Nemám čas, je to moc daleko, leda AŽ BUDU BOHATÝ.

Jenže největší konference svého druhu bude také 5. dubna v Česku. Konkrétně v nejprestižnějším kongresovém prostoru u nás, v pražském Foru Karlín.

Mimochodem, Petr Hrubý bude sdílet své zkušenosti a dovednosti jako jeden z jedenácti řečníků. Konference Tajemství Obchodu je určená zejména přímým prodejcům a zprostředkovatelům ať už z oblasti financí, realit, zdraví, doplňků stravy nebo kosmetiky. Nově máme kategorii vstupenek BASIC na celý den za 1 649 Kč.

Pokud chcete soutěžit o vstupenku zdarma, máte možnost po vyplnění formuláře

© Eva Roudnická, Petr Casanova