7 zabijáků naší pracovní produktivity podle Briana Tracyho

Stává se Vám někdy, že odcházíte z práce a máte pocit, že jste vlastně nic nestihli, a přitom jste se vůbec nezastavili? Tak kde se nám ten čas ztrácí?

Pokud nejsme placeni fixní mzdou, ale naše odměna závisí na naší produktivitě, je naprosto zásadní se pozastavit nad trávením pracovního času dříve, než zjistíme, že si kvůli vlastní prokrastinaci nevyděláme dostatek peněz na živobytí.

V tištěném magazínu Business Leaders píšeme o tom, že podle světového kouče Briana Tracyho existují z hlediska pracovního času a efektivity zcela zbytečné práce, které zabíjejí naši produktivitu.

Kromě osobního využití pracovního času )maily, telefonáty, sociální sítě), jsou zde další časové úniky, k nimž často dochází během dne v kancelářích:

1. Kancelářské drby

Je těžké nepadnout do této pasti, ale statistiky ukazují, že takzvané „drbání“ v některých kancelářích zabírá až hodinu denně. Nejjednodušším řešením je odejít, když klepy začínají.

2. Socializace

Omezte přátelský přístup k přestávkám na kávu a klidným obědům.

3. Rozptýlení hlučnými spolupracovníky

Pokud nás hlučný kolega zbavuje produktivity, nosme sluchátka s potlačením šumu nebo, pokud je to možné, požádejme o změnu místa v kancelářích.

4. Internet

Pokud jej vyloženě nepotřebujeme k práci, zůstaňme mimo provoz internetu.

5. E-mail

Neustálé vyřizování mailů, ideálně hned poté, co přijdou, je skutečná ztráta času. Namísto okamžitého čtení a odpovídání vyčkejme vždy na nahrnutí korespondence a mezitím se naplno věnujme jiným pracovním aktivitám.

6. Setkávání

Pokud se schůze a jednání kříží s naší produktivitou, snažme se vyloučit ty zbytečné. Pokud se skutečně nemusíme účastnit, nedělejme to.

7. Občerstvení a přestávky

Každý člověk potřebuje čas od času přestávku, ale snažte se je omezit pouze na nezbytnou dobu.

JAK se se všemi těmito pracovními neduhy poprat a vytvořit si ty správné pracovní návyky, si přečtěte v tištěném magazínu Business Leaders . Naučte se, jak pracovat naplno, šťastněji a efektivněji.

© Eva Roudnická