Hodinové manželky: nabídka nekončí úklidem

Hodinový manžel. Ten pojem se už vžil, dokonce se tak jmenuje i jeden český film – o službě pro ženy, které doma postrádají mužskou ruku. Jenže co opačně?

Služby začaly poskytovat i hodinové manželky. Pomáhají nejen mužům, kteří potřebují pomoci s domácností, ale také ženám, které jsou časově vytížené nebo vyžadují určitý komfort. Hodinová manželka uklidí, vypere, vyžehlí, nakoupí, uvaří, postará se o děti a domácí mazlíčky, zatímco hodinový manžel zastává veškeré práce spojené s provozem a údržbou domu a zahrady, zvládne se však postarat třeba i o auto.

Na těchto službách vydělávají i podnikatelé, kteří neposkytují ani jedno – zejména programátoři. Ti shromažďují lidi, ochotné si takto přivydělat. Podnikání tohoto druhu však organizují také ženy.

Přemýšlíte také o podnikání? A proč pořád váháte? Inspiraci a příležitosti pravidelně přinášíme v tištěném magazínu Business Leaders.

Opravdu Vás baví žehlit?

Například zakladatelkou portálu Robeeto je majitelka sítě výdejních míst Zásilkovna Simona Kijonková. Ta si všimla poptávky nejen ze strany svobodných mužů, ale i ze strany rodin, kterým nezbývá čas nebo energie nebo pravidelný úklid, vysávání a vytírání podlahy, mytí oken, koupelny, kuchyně… Jak muži, tak ženy prý ocení pomoc s praním a především následným žehlením.

Hodinové manželky však už dostávají zakázky nakoupit, uvařit a postarat se o děti. Tedy ve smluveném čase je místo zaměstnaných rodičů vyzvednout ze školky nebo školy, napsat s nimi úkoly, pohrát si s nimi.

Prakticky celý život jsem byla žena v domácnosti. Moje děti ale odrostly a já jsem nechtěla nastoupit do zaměstnaneckého procesu. Zvažovala jsem založit si vlastní webové stránky, ale tolik tomu nerozumím a nechci řešit konkurenční boj. Profil na Robeetu to za mě vyřešil, a to i plánování času, protože se mi všechny zakázky samy zapíšou do kalendáře,“ říká Marcela, jedna z hodinových manželek.

Kde všude jsou mezery na trhu? Jaké nápady už v zahraničí skvěle fungují a u nás s nimi pořád nikdo nezačal? Inspirujte se v tištěném magazínu Business Leaders.

Na tabletu nebo chytrém telefonu jde číst elektronickou verzi magazínu ZDE. Stačí si stáhnout aplikaci podle Vašeho operačního systému.

© Petr Casanova