Jak skoncovat s leností a začít se sportem tak, aby stále motivoval

„Nemám na to čas.“

„Musím se dostat nejdříve do formy.“

„Jsem na to už moc starý.“

„Vůbec to neumím.“

„Teď nemám fyzičku.“

„Dlouho jsem nedržel raketu v ruce.“

„Nemám s kým hrát.“

Nejčastější výmluvy. Připadá Vám některá z nich povědomá?

Tak si ji užijte ještě 27 dní. A pak vstupte do VAŠÍ LIGY. Začnete se pravidelně hýbat, a ještě Vás to bude bavit. Nevěříte?

Patříte k těm, které běhání nebere a v posilovně se nudí? Možná by Vás tedy bavil tenis, squash či badminton. Nebo něco úplně jiného. Že jste to nikdy nezkoušeli, nebo nemáte soupeře, se kterými byste si opravdu dobře zahráli? Nevadí! Pravidelný přísun pohybu, soupeřů a endorfinů zajišťuje zajímavý projekt – amatérská liga. Soutěž, ve které vždy narážíte na takové soupeře, kteří Vás nutí zlepšovat se. Jak to funguje?

1. přednost: Vyrovnaní soupeři

Představte si nervozitu, kdo je Váš nový soupeř, kterého potkáte poprvé.

Ten předzápasový adrenalin, bušící srdce.

A pak to napětí při vyrovnaných setech a nekonečná radost při vítězství, o kterém se rozhodlo až v posledních míčích.

S každým takovým zápasem se budete zlepšovat a růst. Protože tento projekt využívá metodu flow, kterou znáte z magazínu Business Leaders.

Nenarazíte na nikoho, kdo Vás výrazně převyšuje (přivádí k frustraci), ani koho výrazně převyšujete Vy (přivádí Vás k nudě). Potkáváte pouze soupeře „akorát“, kteří Vás nutí vydat ze sebe to nejlepší, a pak vyhrajete.

„Vymýšlel jsem něco, co by spojovalo hráče na stejné úrovni. Všichni si přece nejvíce užíváme ty nevyrovnanější zápasy. Miluji tu euforii po těsně vyhraném zápase,“ svěřuje se TOMÁŠ REINBERGR, fitness kouč, který při studiu vymyslel VAŠI LIGU.

Jak to vlastně vzniklo?

„Dnes miluji squash. Ale nebylo to tak vždycky. Kdysi, ještě na vysoké, jsem se přistihl, že se na kurtu nudím. Zapadl jsem do stereotypu. Asi to znáte. Hrajete se stále stejnými soupeři – tak dlouho, že už se dokonale znáte a ničím se nepřekvapíte. Předem čtete soupeřovu hru, předem běžíte tam, kam to Pepa zahraje vždycky. Pryč je zábava a vzrušení. Přesně to se stalo mně. Proto jsem založil vlastní amatérskou ligu jako takový pokus. Dneska má za sebou deset let fungování a přes dva tisíce aktivních hráčů. Díky tomu máme vyrovnané soupeře opravdu pro každého.“

2. přednost: Časová flexibilita

Je jedno, jestli jste úplný začátečník, nebo zkušený hráč. V lize se pro každého najde vhodná úroveň.

Hrají se čtyři zápasy měsíčně, vždy v rámci jednoho města. Můžete je odehrát, kdykoli se dohodnete. O víkendu či v týdnu. Ráno či večer. Pokud nemáte moc času, můžete odehrát klidně všechny čtyři v jeden večer.

„Podstatou je, aby Vás Liga začala nutit k pobytu alespoň několikrát v měsíci, což dělá dobře tělu i mysli. Navíc každý měsíc se seznámíte se čtyřmi lidmi na stejné vlně. Tak už vzniklo v lize hodně přátelství a často i něco víc…,“ dodává Tomáš.

3. přednost: Organizace online, hra offline

Rovnocenní hráči jsou rozděleni do skupin po pěti. Na začátku kalendářního měsíce obdrží kontakty na nové soupeře. „Na webu VAŠÍ LIGY jsou speciální funkce, které domlouvání zápasů se soupeři hodně usnadňují. Díky tomu se odehraje 95 procent plánovaných zápasů, což je mnohem více než u jiných amatérských lig,“ uvádí Tomáš.

Výsledek odehraného zápasu sami zadáte ve svém profilu. Na základě něj můžete postoupit už další měsíc do vyšší, či nižší úrovně. A tak pořád dokola. Znamená to, že pořád potkáváte podobně kvalitní soupeře, ať ten měsíc formu máte, nebo nemáte. A všichni Vás nutí odevzdávat maximum. Nebalit to.

Startovné ve výši 555 Kč se rychle vrací na až 50% slevách na kurty ve sportcentrech po celém městě, nemluvě o dalších slevách na služby a nákupy u partnerských firem. ze startovného se pak hradí nejen výhry pro nejlepší hráče, ale třeba také ceny pro vzorné hráče, kteří odehráli ten měsíc všechny své zápasy.

Já vím, že začíná být venku zima. Já vím, že se Vám chce stále méně. Ale to je ono. Ještě si své výmluvy užijte. Je teprve třetího října, máte čas. Přihlásit se můžete kdykoli během příštích 27 dní, ale nezapomeňte, že hrát se začíná od nového měsíce. Od prvního.

Copak nejste zvědaví, koho byste v Lize mohli potkat?

Nebo jak rychle se dovedete přizpůsobovat novému hráči a zlepšovat se?

Co se přihlásit na čtyřhry v tenise a získat kontakty třeba pro jarní přihlašování do týmů plážového volejbalu?

Chcete se zbavit výmluv a prokrastinace? Speciálně zaměřené vydání magazínu Business Leaders, které ukazuje způsoby i možnosti, kam až se posunout, zasíláme už koncem tohoto měsíce. Máte se nač těšit.

Pro zaslání na Slovensko je možné využít objednávkový shop zde.

Elektronické vydání magazínu, pokud raději čtete z chytrého telefonu nebo tabletu než z papíru, si můžete stáhnout zde.

© Petr Casanova