Jak vydělávat peníze on-line, i když nemáte nic na prodej

Napadlo Vás vydělávat peníze on-line, ale nevíte, jak začít?

Existuje několik způsobů, jak sbírat peníze z internetu, dokonce i když nemáte žádný produkt na prodej. Nicméně mějte na paměti, že on-line podnikání vyžaduje čas a úsilí jako každý jiný byznys. Pokud toto přijmete, můžete začít, a to – opakuji – bez jakéhokoli produktu, který je pro řadu lidí, toužících po založení vlastní firmy, omezujícím prvkem.

Oni totiž nevědí, co nabízet „jedinečného“. Nemusejí mít nic takového. Nemusejí být dokonce ani počítačovým expertem, jen potřebují buď umět vytvořit webové stránky, nebo mít takové finanční zdroje, aby mohli zaplatit někomu jinému za to, že jim webové stránky vytvoří sám.

A jaké 3 jednoduché způsoby vydělávání peněz on-line (i když nemáte vlastní produkt) jsou potom možné?

1) Affiliate program

Být takzvaným affiliate (partnerem) znamená, že prodáváte produkty jiných lidí a dostáváte buď přesné procento z každého uskutečněného obchodu, nebo malý poplatek za každou osobu, která si vyžádá více informací. Většina prodejců velkých i malých nabízí affiliate programy, protože nemohou nic ztratit, jen získat nové klienty nebo staré z nových prodejních kanálů.

Doporučení: Není dobré soutěžit s velkými a zavedenými maloobchodníky (bereme-li internet jako globální příležitost, pak mám na mysli Wal-Mart, Target nebo Circuit City). Lepší způsob, jak vydělat peníze, spočívá v nalezení něčeho, co poslouží menší skupině lidí, kterou velcí prodejci přehlížejí a díky Vám na to může snáze dosáhnout.

Konkrétní doporučení: Místo všeobecného prodeje sportovních potřeb lze začít se stránkou pro zájemce o rybolov, s udicemi, loďkami a specifickými maličkostmi pro milovníky sladkovodního rybaření. Stačí oslovit menší prodejce, kteří budou nabízet specializovanější produkci, budou více vědět konkrétně o rybolovu, zatímco například Wal-Mart se soustředí jen na začátečníky (kterých je nejvíc, oslovuje masu).

Jednou z dobrých adres, kde se detailněji informovat a inspirovat, je Commission Junction, kde lze získat lepší představu o produktech, jež poptávají lidé a vyplatí se je nabízet. Každopádně se nebojte být kreativní a začít s něčím, co alespoň trochu znáte.

2) Google AdSense

AdSense je reklamní program od internetového vyhledávače Google.com. (Podotýkám, že podobných programů je více od různých webových adres, ale Google je největší a nejvyužívanější.) Při umístění reklamy na Vaše stránky dostáváte peníze za každou osobu, která klikne na danou reklamu. Google si automaticky určuje, které reklamy jsou pro Vaše stránky nejvhodnější (sám potřebuje nejlepší konverzi, tedy účinnost reklamy), především podle tématu každé webové stránky. Jediné, co musíte, je umístit kód na Vaši webovou stránku, Google obstará zbytek. Včetně výplaty na Váš účet.

Jistěže můžete prodávat i jednotlivou reklamu sami a potom si určovat vlastní podmínky a cenu. Jenže pokud si nastavíte vyšší cenu než Google, inzerent se bude právem ptát, proč má inzerovat u Vás, když může za méně a šířeji u Googlu. Navíc s využitím Googlu lze jednoduše vydělávat velmi dobré peníze, stačí mít dostatečný okruh návštěvníků stránky a lepší postavení u Googlu –  ten poté ve svém obchodním zájmu dodává na Vaše stránky ty nejlepší reklamy (za které sám dostává nejvíce peněz).

3) Brožury Jak…

Pokud nechcete prodávat výrobky jiných lidí ani nemáte dost peněz nebo kreativity na to, abyste si vytvořili výrobek vlastní, pak jednoduchým způsobem, který vynáší v zahraničí, je sepsání bookletu, brožurky na téma, ve kterém se dobře orientujete. V cizině letí někdy až podivuhodné e-booky typu (zůstaneme-li v rybářském segmentu) Jak chytit sumce nebo Jak si naplánovat rybolov o dovolené, když o tom manželka nechce ani slyšet/když máte napjatý rozpočet atd.

Klíčem k úspěchu je Vaše schopnost vyřešit nějaký specifický problém, s nímž se velké firmy neobtěžují, protože mají dojem, že zajímá jen úzkou skupinu čtenářů, která velkým firmám moc peněz nevydělá. Vás jako jedince ale i malá skupina může výborně živit.

A pokud se ptáte, jak takový e-book prodat, když nemáte na začátku žádné čtenáře, vězte, že existuje řada nápomocných stránek, které tohle umějí místo Vás. Typicky Clickbank.com nabízí jednoduchou službu, která pomáhá prodávat informační produkty. Také jiné stránky Vám pomohou začít.

Opět stačí být kreativní. Je tolik problémů, se kterými lidé potřebují pomoci! A nabídnutí uspokojivého řešení Vám může vynést spoustu peněz.

Jak to celé nastartovat a rozvíjet?

Samozřejmě že vydělávání peněz on-line obnáší více práce než jen budování webových stránek. Potřebujete objevit, jaké jsou ty správné produkty a služby, jaké je to správné publikum pro prodej těchto produktů a služeb, potřebujete se naučit propagovat své stránky, aby Vám větší počet návštěvníků přinášel více peněz.

Nicméně, pro začátek stačí mít dostatek nápadů, jak to celé nastartovat, a to dokonce tehdy, když sami ještě ani nemáte unikátní výrobek na prodej.

Jak budovat aktivní i pasivní příjem vlastním byznysem? Kde vzít peníze na rozjezd a později na rozvoj? O tom je nový magazín Business Leaders. Vychází každé 2 měsíce v tištěné nebo elektronické verzi s podrobnými zkušenostmi těch, kteří už překonali problém, jenž v tuto chvíli tíží Vás. Více zde.

© Petr Casanova