Místo na usmířenou: Víkend tam, kde děti pohlídají a luxusně zabaví

Tam „na konci světa“

Máte problém věnovat se stoprocentně práci a pak ještě stoprocentně rodině?

Cítíte dluh vůči partnerce nebo dětem?

Časově nestíháte, slýcháte, jak je venku hezky, jak se blíží Den dětí, ale – mizera – je zase v pracovním týdnu a tušíte, že rodině budete muset znovu říct NE?

Pokud to máte podobně jako já, mám pro Vás tip. Místo na stoprocentní usmířenou.

Místo, kde budete mít čas na partnerku i děti. ALE TAKÉ kde budete mít čas JEN na partnerku, a přesto dětem nebudete chybět – a ony Vás přesto budou zbožňovat!

Na tom místě je tuto sobotu dětský den. Na tom místě je jedno z nejlepších letních horských středisek. To místo má jedinou chybu – nebudete se odtamtud chtít vrátit.

Všechny pokoje mají vyhlídkové terasy – buď směrem na parky, nebo na zalesněné kopce.

Když se svého staršího syna zeptám, jak si představuje ráj, aniž by opouštěl hranice republiky, odpoví mi 5 písmeny: VISTA. Pokud Vaše děti tento hotel ještě nepoznaly, varuji Vás předem. Je to svět ve světě.

Dolní Morava je malá táhlá obec na úpatí Králického sněžníku (pomezí Orlických hor a Jeseníků). Lesy, kopce, říčky, báječný vzduch. Končí závorou – konec světa. Právě tady je v prudkých zalesněných svazích resort, kde kromě venkovního bazénu (ale mají vnitřní) je snad všechno, jen trochu jinak…

Děti v lese

Vodní park nemusí být jen chlorovaný aqua park, ale naučné prostředí přímo v lese, kde se děti učí rozumět síle vody.

Děti jsou v lese, kde se učí rozumět vodě, přírodě, zvěři i květinám. Nádherné zážitkové parky (lesní, vodní, pískový) doplňují největší lanový park u nás a jedna z nejdelších a nejzajímavěji řešených letních bobových drah. K tomu trampolínové pole, lezecká stěna, adrenalinový park žijí po celý den – a teď to nejlepší…

Sjezd z vrcholu lanovky

Pokud zainvestujete do 2 nocí (máte čas na celý víkend) v balíčku Family HIT, máte v ceně soukromé hlídání dětí na 4 hodiny během pobytu. Jinými slovy: Pro děti osobní asistenci na atrakcích a pro sebe klid.

Sportovně založené páry si tu půjčují terénní kola, ta jim obsluha zavěsí na sedačku letní lanovky (jízda je pro hosty hotelu zdarma) a shora, od sjezdovky, se sjíždí lesem upravenými trasami se skokánky.

Romanticky, ale pohodlněji založené páry si mohou vychutnat vyhlídku buď ze svých pokojů (každý má svou terasu), nebo z odpočinkových barových teras, nebo vystoupat/vyvézt se lanovkou nad hotel na Stavbu roku 2016, Stezku v oblacích, což je ovšem zážitek i pro děti.

Přímo od hotelu se dá stoupat několika trasami (podle individuální kondice) až k tomuto dřevěnému dílu, odkud děti sjíždějí tobogánem.
Výhled ze Stezky v oblacích

Servis i pro nejmenší

My, protože máme 9měsíčního prcka, jsme měli dvě možnosti. Buď vyjet až nahoru s kočárkem – berou ho normálně na lanovku a následně točitý výjezd na rozhlednu je bezbariérový –, nebo si na hotelové recepci půjčit krosničku na mimina.

Mimochodem, hotel Vista je i na pididěti perfektně připravený. Ve dvou patrech má takzvané Babypointy, oddělené kouty, kde lze kojencům převařit vodu, přebalit je, nakrmit je. V restauraci (opět s nádherným výhledem POUZE na zalesněné kopce) mají snad padesát dětských židliček, na pokoji Vás kromě postýlky čeká jak přebalovací pult a koupací vanička, tak podložky na přebalování i plenky. Na čtyřhvězdičkový hotel nekompromisní servis!

Dančí hřbet, celer, smrž, jehličí. Ve Vistě se dá pochutnat.

A to nemluvím o animačním programu, kdy se o malé děti starají přímo v restauraci (aby se rodiče v klidu najedli) a poté jim vyprávějí na fatboyích (sedacích polštářích) pohádku, dokud neusnou. Ostatně, Vista má i několik rodinných apartmá, dvoulůžkových pokojů propojených dvojitými dveřmi, kde mají své soukromí děti i rodiče.

A z čeho mám největší radost: Není to tu levné, a to je dobře. Proč? Rodina pochopí, proč má smysl občas o něco víc pracovat.

Jak vydělávat o něco víc, jak si budovat pasivní příjem, jak rozvíjet své podnikání, o tom všem je magazín Business Leaders. Více o něm zde.

© Petr Casanova