Úspěšní lidé radí, jak být produktivnější

Nedaří se Vám dosáhnout cíle? Připadá Vám, že se pořád pohybujete na jednom místě a nepostupujete vpřed? Známí koučové a podnikatelé radí, jak můžete být ve svém životě mnohem produktivnější.

„Jeden úkol, dovedený ke zdárnému konci, je lepší než padesátka napůl hotových úkolů.“ – Malcolm S. Forbes

Co si z toho vzít?

Lépe uděláte, když se budete věnovat jen jednomu úkolu, ale pořádně, než desítkám úkolů najednou, které stejně nikdy nedokončíte.

„Klíčem k úspěchu není čas trávit nebo marnit, ale především ho investovat.“ – Stephen R. Covey

Co si z toho vzít?

Jeden z celosvětově nejuznávanějších koučů, vyučujících vedení lidí, vždy dobře radil, aby lidé čas brali jako investici, která jim může v budoucnu vydělat peníze. Proto bychom s ním tak měli i nakládat – hlídat si, kolik na čem trávíme času, a hlavně přemýšlet, čemu vůbec náš drahocenný čas chceme věnovat.

„Rozdíl mezi úspěšnými a velmi úspěšnými lidmi spočívá v tom, že ti velmi úspěšní říkají skoro na všechno ne.“ – Warren Buffett

Co si z toho vzít?

Dobře si rozmyslete, komu co slibujete. Čím více lidem vyjdete vstříc, tím méně budete mít času pro sebe a své pracovní i soukromé záležitosti.

„Osobní vztahy jsou pro podnikání skutečně důležité. Vytváření nových kontaktů a povídání si s lidmi jsou klíčem k formování vztahů. Ale trávit čas na sociálních sítích, které spojují tisíce a tisíce neznámých lidí, ti nepomůže ani trochu. Dobře si pamatuj: Jeden reálný vztah v reálném světě je mnohem hodnotnější než tisíce on-line kontaktů.“ – Steve Tobak

Co si z toho vzít?

Známý konzultant Steve Tobak nevidí na sociálních sítích nic špatného, ale jen v případě, že na nich netrávíme čas příliš často. Čas bychom měli využívat naplno, a to můžeme jen v reálném světě mezi skutečnými lidmi, kteří nám mohou přinést důležité kontakty a nové výzvy.

„Pokud přesně nevíte, kam směřujete, jak poznáte, kde je váš cíl?“ – Steve Maraboli

Co si z toho vzít?

Jeden z nejuznávanějších motivačních řečníků současnosti radí, aby si lidé pořádně rozmysleli, čeho chtějí dosáhnout, a pak si teprve udělali denní, týdenní i dlouhodobé plány, jak toho dosáhnout.

Jak můžete být v práci ještě úspěšnější? A co všechno Vám zvýší Vaši osobní i pracovní produktivitu? To si můžete přečíst už v příštím vydání magazínu BUSINESS LEADERS. Pokud vyplníte své údaje ZDE, zašleme výtisk i Vám. Poštovné hradíme my.

© Michaela Dočkalová