Richard Branson: Jak najít tu správnou příležitost?

Pořád čekáte na tu správnou příležitost? Pak jste na tom stejně jako asi dalších devadesát procent lidí, kteří stále na něco čekají, až na sklonku svého života dojdou k názoru, že čekali příliš dlouho.

Mezi ně ale jistě nechcete patřit, že ne?

Jak ale poznáte, že teď přišla ta pravá šance na to změnit život?

O lidech, kteří se své příležitosti chopili a uspěli, také píšeme v aktuálním vydání magazínu.

Naučte se myslet „správně“

„Příležitost je jako východ slunce. Pokud na něj budete čekat příliš dlouho, propásnete ho,“ cituje Richard Branson, britský miliardář a zakladatel Virgin Group, slavného spisovatele Williama Arthura Warda.

Ta správná příležitost podle něj většinou nepřichází v ten pravý čas. „Proto musíte být připraveni se své šance chopit kdykoliv,“ říká Branson. Není na co čekat, protože pokud začnete váhat, šance se rozplyne.

Jakmile budete neustále připraveni čelit novým výzvám a vžít se do toho „pravého“ myšlení, v němž budete schopni rozpoznávat příležitosti, budete jich potkávat bezpočet. Co je ale podle Bransona to „pravé“ myšlení?

Tvrdě makejte

„Příležitosti jsou obvykle přestrojené za tvrdou práci, tudíž většina lidí je ani nemá šanci rozpoznat,“ cituje Branson americkou sloupkařku Ann Landers.

Snadněji se to ale řekne, než udělá, že? Proto Branson radí, aby lidé nikdy nepodceňovali přípravu. A tou je právě tvrdá práce, která se sice může zdát někdy úmorná a bezcílná, ale tak to není. Ti, kteří vydrží a nepoleví, mají největší šanci uspět.

A co jsou podle Bransona hlavní předpoklady k tomu, aby i nás jednou potkala ta pravá šance pro nás a naše kariérní sny? Čas, úsilí a odhodlání.

Také čekáte na tu správnou příležitost?

Hledáte inspiraci pro své podnikání a stále nevíte, kde začít?

Pak je na čase udělat svůj první krok. A právě prvnímu podnikatelskému kroku se věnujeme v aktuálním vydání magazínu BUSINESS LEADERS.

© Michaela Dočkalová, foto: Virgin.com