Máš v mobilu Andreje? Pokladní aplikaci, která zjednodušuje EET, si můžete zkusit zdarma

Ještě než jsme vydali magazín BUSINESS LEADERS, kde se elektronickou evidencí tržeb (EET) také zabýváme, udeřili na mě přátelé, jaký používám pokladní systém. Vědí totiž, že podnikám mimo jiné v gastronomii, a oni jdou do druhé vlny EET.

„Máš v mobilu Andreje?“ překvapili mě. Ne, kontakt na ministra financí v telefonu nenosím.

Rozesmáli se. „Ale ne toho Andreje. Tamtoho Andreje!“ a ukázali přes pult.

A tak jsem poprvé poznal Andreje. Ne toho Andreje. Tamtoho!

Jednoduchost ve dřevě

Když podnikatelé bědují, kolik musejí vydat peněz – na nové tablety, pokladny a bůhvíco ještě, zjevně neznají Andreje. Tento pokladní systém totiž není vázaný na nákladné registrační pokladny, ale dá se jednoduše nainstalovat do vlastního iPhonu nebo iPadu. Klik, a můžete používat.

„Když jsem před třemi lety zjistil, že bude EET, napadlo mě vytvořit pokladní systém, který by byl co možná nejrychlejší a nejjednodušší z hlediska obsluhy,“ říká Radek Bodeček, iniciátor Andreje, jehož tým pracoval na aplikaci téměř rok a stále přidával nové užitečné funkce – s tím, jak se odhalovaly slabiny jiných pokladních systémů.

Na mobilu, počítači, tabletu – vyberte si, kde chcete mít Andreje.

V rámci jediné aplikace má uživatel podrobný přehled o zboží, skladu i zaměstnancích. Radek Bodeček si od začátku zakládal na intuitivním ovládání, stabilitě a rychlé odezvě. „Aplikace nepadá, může být proto permanentně zatížena.“ A ještě jedna lahůdka. „Systém jsme navrhovali tak, aby se s ním zaměstnancům dobře pracovalo a přímo je motivoval k prodeji. Obsluha zákazníků se prostě stává zábavnou.“

A baví se i zákazníci – stylové dřevěné stojánky kultivují standardní tablety, přírodní materiál je ovšem také symbolikou, protože účtenky se tisknou na eko papír.

Rozvíjet podnik

Na Andreje, toho živého, se snáší kritika hlavně za to, že podnikatelé jsou rukojmími poskytovatelů těchto pokladních systémů – že jim musejí platit i za to, co vůbec nevyužívají. Andrej, ten neživý, na to reaguje tím, že si ho podnikatel může sestavit na míru. Neplatí tedy za funkce, které nevyužívá, a ušetřené peníze může investovat do rozvoje vlastního podniku.

A když už jsme u peněz, nemusí připlácet ani za druhé zařízení na jedné pobočce. Aplikaci si totiž může nainstalovat i na další iPad, iPhone, případně se přihlásit přes webové rozhraní na Macu nebo PC. Tím je Andrej atraktivní pro provozovatele restaurací, kaváren, obchodů, stánků nebo trafik, jakož i pro podnikatele nabízející ubytování nebo jakékoli jiné služby.

Ukázka výběru položek v pokladním systému.

Do virtuálního obsahu Andreje lze přidávat vlastní fotografie (například produktů) a v souladu se zákonem nastavit, zda se budou fiskalizovat (zda budou součástí procesu elektronické evidence).

Sečteno, podtrženo

  1. Nemusíte si pořizovat nákladná nová zařízení, stačí si zakoupit pokladní aplikaci a začít používat.
  2. Andreje si můžete sestavit na míru, takže zaplatíte jen za funkce, které opravdu potřebujete.
  3. Umí načítat čárové kódy. A to tak, že kód nasnímáte fotoaparátem, který je součástí iPhonu či iPadu. Jednoduché a efektivní, že?
  4. Je to jediný pokladní systém specializující se pouze na iOS. Tím je Andrej skvěle vyladěn a přizpůsoben potřebám uživatelů produktů Apple.
  5. Andreje si můžete stáhnout a vyzkoušet na 30 dní zdarma.

Nuže, už vím, co znamená otázka: „Máš v mobilu Andreje?“

Proč mu nedat šanci na zkušební měsíc?

Více dalších tipů, jak si zjednodušit podnikání, v magazínu BUSINESS LEADERS. Pozor! Rozesíláme už 28. února každému, kdo je přihlášen zde. Poštovné hradíme my.

© Petr Casanova