Jak začít den správně? Inspirujte se 10 nejúspěšnějšími lidmi světa

Jak začínáte ráno vy? Pokaždé jinak? To ale není moc dobře…

Ráno je pro většinu superúspěšných lidí klíčovým momentem, který dělá den. Jde o to, abyste si vypěstovali ranní zvyky, které budete dodržovat stůj co stůj každý pracovní den.

Nevíte, co byste ráno kromě snídaně, poslouchání televize nebo čtení mohli dělat? Inspirujte se těmi nejúspěšnějšími z nejúspěšnějších.

Chcete načerpat další inspiraci od známých i méně známých osobností, které by vás mohly motivovat ve vašem podnikání a osobním životě? Předplaťte si magazín BUSINESS LEADERS.

Anna Wintour, šéfredaktorka Vogue

Každý den vstává přesně v 5:45, aby celou hodinu hrála tenis. Dodává jí to klid a zároveň se tenisovým zápasem psychicky připravuje na další den.

Jeff Bezos, CEO Amazonu

Opakem Anny Wintour je Jeff Bezos. Ten si na ranní vstávání příliš nepotrpí. Raději se pořádně vyspí. Chodí brzo spát, ale ráno vstává později.

Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku

Každý den vstává v osm hodin a aby nemusel přemýšlet nad tím, co si vzít na sebe, má nakoupeno od jednoho trička hned několik kusů a každý den si na sebe bere to stejné. Ten samý střih, stejná barva, stejná značka.

Jack Dorsey, spoluzakladatel Twitteru

Obvykle vstane v 5:30 , medituje a uběhne deset kilometrů po své oblíbené trase.

Tim Cook, CEO Apple

Pracovní e-maily vyřizuje už v půl páté ráno. Odpoví na ty nejnutnější a jde si zacvičit. Proslavil se hlavně tím, že do kanceláře chodí jako první a jako poslední odchází.

Tory Burch, módní návrhářka a CEO Tory Burch LLC

Vstane v 5:45, zkontroluje pracovní e-maily a ty nejnutnější vyřídí. Pak vzbudí své tři malé syny a vezme je na pětačtyřicetiminutovou procházku svižnější chůzí.

Oprah Winfrey, moderátorka, herečka a spisovatelka

Každé ráno začíná dvacetiminutovou meditací a pak si jde zacvičit do posilovny. Tak se snaží udržet klidnou mysl, nabrat pozitivní energii a v neposlední řadě zůstat v dobré kondici.

Bob Iger, CEO Walt Disney Company

Po ránu má rád svůj klid. Nechce nikam pospíchat, a tak si radši přivstane. Od půl čtvrté je na nohou. Vyřídí e-maily, přečte si noviny, poslechne si svou oblíbenou hudbu a pak si pustí televizi. Chlubí se, že ráno stíhá hned několik činností naráz.

Richard Branson, zakladatel značky Virgin, podnikatel a miliardář

Rád si ráno zaplave kolem svého vlastní ostrova, a pokud fouká vítr, rád zkouší kite surfing neboli jízdu po vodě na speciálním prkně. A nakonec si jde zahrát tenis. Až pak přichází na řadu zdravá snídaně.

Indra K. Nooyi, CEO PepsiCo

Vstává ze všech jmenovaných jako první. Snaží se pokaždé budit už před čtvrtou, aby byla co nejdříve v kanceláři a pracovala. Ovšem nejpozději v sedm ráno končí a jde zase domů.

Jak si vypěstovat ranní rituály?

Jak změnit životní styl tak, aby vám pomohl být úspěšnějšími?

Jak vám může sport nebo cvičení změnit život k lepšímu?

Objednejte si magazín BUSINESS LEADERS a už brzy budete znát odpovědi na tyto i mnoho dalších otázek týkajících se podnikání, zaměstnanecké kariéry i osobního růstu.

© Michaela Dočkalová