10 pravd, které vám změní pohled na svět

Chybí vám odvaha udělat ten první, avšak nejdůležitější krok? Bojíte se, že prohrajete? Že uděláte chybu, která vás bude stát celé jmění? Život je ale příliš krátký na to, abyste zůstávali stát na jednom místě…

Rady a tipy jsou důležité, ale když nemáte motivaci, jsou vám k ničemu. Čtěte nás a inspirujte se. Dnes jsem pro vás vybrala deset citátů od deseti největších světových osobností. Který je ten váš?

Úspěchu zpravidla dosáhnou ti, kdo předem počítají i s tím, že udělají chybu.” Coco Chanel

Co si z toho máte vzít?

Než se pustíte do jakékoliv činnosti, ať v soukromém nebo osobním životě, vždy si pečlivě rozvažte, jaké následky mohou přijít. Pokud budete počítat i s těmi špatnými, můžete se na ně dopředu připravit.

„Odvaha je milost pod tlakem.“ Ernest Hemingway

Co si z toho máte vzít?

Naučte se říkat NE. Život pak budete mít mnohem snazší. Pokud budete každému podávat pomocnou ruku, nebudete mít čas na to, abyste dělali něco sami pro sebe.

„Uč se ze včerejška, žij pro dnešek a doufej v zítřek. A nikdy se nepřestaň ptát.“ Albert Einstein

Co si z toho máte vzít?

Chybami se člověk učí. Čím víc jich uděláte, tím budete moudřejší. Pokud ale nebudete pátrat po tom, proč chyba vznikla a jak by se jí dalo předejít, budete dělat stále ty samé chyby.

„Všechny naše sny se splní, pokud budeme mít odvahu je následovat.“ Walt Disney

Co si z toho máte vzít?

Než se z Disneyho postaviček stal celosvětový fenomén, prošel si krachem a ztrátou své první oblíbené postavičky, králíka Oswalda. Ale nikdy nepřestal věřit v to, že jednoho dne dosáhne úspěchu. Nenechávejte se odradit hned prvním nezdarem.

„Neselhal jsem 10 000krát. Našel jsem 10 000 způsobů, které nefungují.“ Thomas Alva Edison

Co si z toho máte vzít?

Každý neúspěch, kterým si projdete, vás přibližuje k úspěchu. Hlavně vytrvejte.

„Lhostejnost a pasivita můžou způsobit větší škodu než neúspěch.“ J. K. Rowling

Co si z toho máte vzít?

Pokud budete jen sedět a nic nedělat, jednou toho můžete hořce litovat. Lhostejnost ani pasivita vám život nezlepší, ba právě naopak.

„Dva nejdůležitější dny ve vašem životě jsou den, kdy jste se narodili, a den, kdy přijdete na to proč.“ Mark Twain

Co si z toho máte vzít?

Až budete staří, co o sobě budete vyprávět vnoučatům a pravnoučatům? Že jste celý život strávili prací pro někoho jiného? Nebo že jste každý den dřeli do úmoru jen proto, abyste měli peníze na živobytí, a tak jste své sny neměli nikdy příležitost proměnit ve skutečnost? Odpovězte si na otázku: Proč žiju? nebo Proč chci žít? Odpověď by mohla znít: Abych něco dokázal…

„Pokračujte dál a máte šanci, že až to budete nejméně čekat, o něco zakopnete. Ještě nikdy jsem ale neslyšel o nikom, kdo by jen seděl a o něco zakopnul.“ Charles F. Kettering

Co si z toho máte vzít?

Nevíte, jak se svou existencí dál naložit? Nebo kam vaše kariéra či osobní život směřují? Hlavně jen neseďte a nekoukejte do zdi. Dělejte, cokoli vás napadne. Pak máte alespoň nějakou šanci, že narazíte na něco, co vás v životě posune dál.

„Když procházíš peklem, nezastavuj se.“ Winston Churchill

Co si z toho máte vzít?

Ať se vám sebevíc nedaří, vězte, že na konci všeho toho utrpení budete šťastní, že jste pokračovali dál. K úspěchu cesta bez překážek nevede.

„Vzdálenost mezi šílenstvím a genialitou se měří jen úspěchem.“ Bruce Feirstein

Co si z toho máte vzít?

Říká vám někdo z vašeho okolí, že jste blázen, když se chcete pustit do podnikání v tom, co vás baví? Blázen je ten, kdo to nezkusí. Když do toho ale půjdete srdcem a s ochotou se pro svůj sen obětovat, pak existuje vysoká pravděpodobnost, že uspějete.

© Michaela Dočkalová