8 důležitých otázek, na které byste neměli zapomenout při žádném přijímacím pohovoru

4. Jak vypadá firemní kultura?

Vzhledem k tomu, že většinu dne budete trávit v práci, je důležité, abyste se sladili s kulturou, která v dané firmě panuje. Pokud by Vám nevyhovovala, mohlo by se časem z na první pohled atraktivní činnosti stát pomalé mučení…

Hlavním důvodem, proč tuto otázku položit, je ale ujasnění, kde a kdy nastává rovnováha mezi pracovním a soukromým životem – respektive jak ona rovnováha vypadá na postu, o nějž se ucházíte.

Získáte možnost občasné, nebo pravidelné práce z domova?

Budete mít pružnou pracovní dobu, nebo je nutné sedět celých 8 a půl hodiny v kanceláři?

Budete tlačení k přesčasům? Pokud ano, budou placené?

Budete muset pracovat o víkendech?

Všechny tyto dotazy v sobě elegantně ukrývá otázka, která byla položena jako první:

Jak vypadá firemní kultura?

Umožní Vám zajistit si vyhovující podmínky pro výkon pozice, o níž se ucházíte. Nastavení vhodných podmínek zpříjemňuje práci jako takovou a znamená určitou prevenci vůči vyhoření, nechuti a rezignaci.

5. Nabízíte kontinuální vzdělávání?

Odpověď na tuto otázku Vám podá doslova klíčové informace o tom, jak budete moci budovat svou kariéru.

Dobré firmy investují do svých zaměstnanců.

Tedy se hodí mít jistotu, že ta Vaše má zájem zajistit svým ovečkám dostatek prostředků pro profesní rozvoj.

Tato otázka je opět těsně spjata s otázkou první, neboť zprostředkovává pohled pod povrch – pomáhá zjistit, jak manažeři vidí budoucnost Vašeho postu:

Pokud nastoupíte, bude Vám umožněno posunovat se dopředu?

Nebo zakrníte celá léta v jedné pozici?

6. Proč je volná zrovna tato pozice?

Zjistit, proč je k dispozici konkrétně tato pozice, představuje subtilní způsob, jak se dozvědět o všech úkolech, příležitostech a činnostech, jimž možná budete nuceni v budoucnu čelit.

Post může být například zcela nový, což by naznačovalo, že se společnost úspěšně rozvíjí a nebojí se investovat do dalších kvalifikovaných zaměstnanců.

Volné pracovní místo ale může signalizovat i to, že někdo odchází. Nebo sloučení dvou pozic do pozice jedné.

Tato otázka může pomoci ukázat, jaké možnosti rozvoje má firma aktuálně k dispozici a v konečném důsledku může odhalit i to, jak se jí v současnosti daří.

7. Jak se tato pozice vztahuje k celkové struktuře organizace?

Tento dotaz ukáže, jak bude vypadat Váš každodenní život na pracovišti a jaké povinnosti se k němu budou vztahovat. Personalistům zároveň vysílá signál, že máte týmového ducha a chcete se podílet na úspěchu firmy, jemuž se nebojíte přispět vlastním přičiněním.

Odpověď napoví, zda pod sebou budete mít nějaké zaměstnance, či zda se naopak budete Vy sami zodpovídat někomu dalšímu. Jednoduše tak zjistíte, zda Vám daný způsob vedení bude vyhovovat, či ne.

Patříte mezi týmové hráče, nebo raději sami přebíráte zodpovědnost za odvedenou práci?

Zeptejte se a ujasněte si, zda Vám nabízené podmínky vyhovují, či ne.

8. Proč jste k pohovoru pozvali zrovna mě a jaké Vám z něj zatím plynou důsledky?

Přímá a odvážná, ale velmi užitečná otázka, který zafunguje jako skvělý prostředek pro vlastní realizaci. Bude-li dotazovaný reagovat stejně otevřeně, získáte možnost zvrátit možná negativa ve vlastní prospěch, než bude příliš pozdě.

Odpoví-li například manažer, že jiní kandidáti mají pro výkon této profese více odpovídajících zkušeností, můžete začít diskutovat o svých zkušenostech podrobněji a zvýraznit jejich důležité aspekty, abyste dokázali, že to tak není.

Pracovní pohovory nejsou jen o manažerech a o tom, aby z Vás vyždímali maximum a zjistili, zda jste pro ně těmi vhodnými kandidáty.

Pracovní pohovory jsou i o Vás a o tom, abyste zjistili, zda Vám pozice, o níž se ucházíte, může poskytnout skutečně to, o co usilujete.

Proto se zeptejte. Zariskujte a udělejte to.

Nezapomínejme, že risk je zisk.

A nemůžete nic ztratit. Maximálně získat.

Diskuzní stránka BusinessLeaders je zde.

© Kateřina Lukášová