Jiří Stabla: Přední český dýdžej pomáhá lidem po celém světě svými přípravky z konopí

Vyučený kuchař/číšník zajímající se o zdravý životní styl a v současné době i jeden z předních českých dýdžejů, který působí na ostrově Ibiza. Tak nějak můžeme stručně charakterizovat osobité zaměření Jiřího Stably, který z kuchařiny přesedlal na výrobu a distribuci produktů z konopí. Stal se tak vůbec prvním, kdo u nás registroval zdravotnický prostředek z konopí.

Dnes provozuje desítky specializovaných Konopných lékáren a se značkou Carun slaví úspěchy nejen doma, ale i v zahraničí. Za všechny snad stačí zmínit, že Jiřího konopná mast byla na prestižním veletrhu v Londýně oceněna druhým místem v kategorii Nejlepší nový přírodní produkt.

Jak to vlastně všechno začalo?

Proč zrovna konopí?

Čtěte dál a zjistěte o Jiřím a jeho svérázném byznysu vše, co Vás zajímá…

Jeho cesta za úspěchem je tvořena 7 zásadními momenty, bez nichž by svůj nápad mohl realizovat jen velmi těžko.

Inspirujte se i dalšími příběhy našich lídrů, které najdete v tištěném magazínu Business Leaders. V aktuálním čísle, které nese podtitul Krize jako nový začátek, se seznámíte s radostmi a strastmi, které přináší práce krizového manažera, dále s člověkem, který kvůli snu opustil teplé místečko nadnárodní korporace a vyplatilo se mu to, nebo s představitelkami Mary Kay, které pomáhají ženám realizovat podnikatelské sny.

1. Nemoc

Jiřího přítelkyně Hanka trpěla vážnými kožními problémy, na které nezabírala žádná medikace. Od kamaráda tehdy dostali na zkoušku konopnou mast s výtažkem ze zelené části rostliny, která obsahuje tzv. cannabinoidy. Tedy látky, které se vyskytují pouze v konopí.

Kamarádovým slovům, že „Hančiny problémy zmizí do druhého dne“, příliš nevěřili, a tak jen se smutným úsměvem prohodili, že „kdyby to bylo pravda, pak zařídí, aby se kosmetika dostala do celého světa“.

A světě div se – ona to pravda byla. Proto se Jiří s Hankou rozhodli splnit svůj slib.

2. Zájem o zdravý životní styl

Jiřího celoživotní zájem o zdravý životní styl vedl k tomu, že pověsil kuchařinu na hřebík a našel si uplatnění ve společnosti zabývající se doplňky stravy.

Inspirován místní výrobou hledal dosud neobjevený prostředek, který by lidem pomohl od neduhů a nemocí.

Když s přítelkyní narazili na konopí, měli jasno. Rozhodli se zaplnit díru na trhu a odhalit světu nový úžasný prostředek přírodní léčby s příznivými účinky na lidský organismus.

3. Ochota učit se

Jiří dobře věděl, že pokud se chce pustit do něčeho tak velkého, jako je výroba a distribuce vlastních doplňků stravy, musí mít samotnou praxi podloženou studiem a vědomostmi.

A podle toho se zařídil.

S přítelkyní se s chutí pustili do osvěty týkající se farmakologických účinků konopí a teprve poté, co nashromáždili dostatečné množství informací a byli si 100% jistí, že se v dané problematice skvěle orientují, nastartovali výrobku přípravků Carun.

4. Náhoda, nebo osud?

Začátky nikdy nejsou snadné, a tak ani Jiří s Hankou v počátcích podnikání neměli na růžích ustláno, protože veškeré své úspory investovali do rozjetí konopného byznysu. Přesto nezapomněli na slušné vychování a sociální cítění.

Když jednou za Jiřím přišla paní, která měla kůži popraskanou až do krve, daroval jí konopnou mast zadarmo. Protože věděl, že jí zaručeně pomůže.

V tu chvíli zavolal významný investor, který se stal novým obchodním partnerem. Jiří Vlk poskytl nutné vstupní finance a ujal se organizace propagačních konferencí.

Náhoda, nebo osud?

Vzpomeňme na Ivánka ze známé ruské pohádky Mrazík, kterého z jeho medvědí podoby vysvobodil jediný dobrý skutek.

Možná, že taková vyšší spravedlnost na světe přeci jen existuje…

Otočte, prosím, na další stránku.