Proč byste měli své zaměstnance nechat pracovat z domova? Tady je 13 pádných důvodů

Home office jsme podrobně rozebírali v článků Jak být při práci z domova lepší aneb Home office: Opravdu na to máte?. Jedná se o pohled ze strany zaměstnance nebo freelancera.

Je jasné, proč se jim home office vyplatí. Svoboda, nezávislost. Možnost plánovat si čas podle sebe.

Klid, soukromí a důvěrné známé pracovní prostředí, kde se člověk cítí jako ryba ve vodě a může tak dát volný průchod své kreativitě.

O tom, jak i při home office dodržovat nutný řád a vytvořit si účinný systém krok po kroku, se dočtete v tištěném čísle časopisu Business Leaders, jehož aktuální číslo zní Krize jako příležitost.

Pokud ale patříte mezi zaměstnavatele nebo Vás prostě jen zajímá, jak si ve věci home office zaměstnavatelé stojí – pokračujte ve čtení.

Přinášíme totiž 13 pádných důvodů, proč byste měli nechat své zaměstnance alespoň občas pracovat z domova. A proč se Vám to vyplatí.

1. Ušetří čas za dojíždění

Ačkoliv to může znít banálně, faktem je, že dojíždění může působit jako velký zabiják morálky. Obzvláště jedná-li se o dobu delší než 30 minut.

Těch 30 minut, které musí zaměstnanec strávit dopravou na místo činu, může při home office věnovat práci samotné a ani nemusí vstávat dřív než obvykle.

Co to znamená pro Vás jako zaměstnavatele?

Vyšší produktivitu, ušetření času a nákladů za jízdné. Zaměstnanci totiž utratí výrazně méně peněz za benzín nebo za městskou hromadnou dopravu.

2. Maximální pracovní nasazení

Jak plyne z předchozího bodu, lidé pracující z domova bývají většinou za tuto možnost velmi vděční, což vyvažují zvýšenou pracovní produktivitou.

To potvrdila i jedna ze studií Stanfordské univerzity, která tvrdí, že lidé pracující z domova jsou až o 13 % produktivnější než jejich protějšky v kancelářích.

3. Větší spokojenost

Dnes se často hovoří o zachování rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. Neexistuje lepší způsob, jak toto svým zaměstnancům dopřát, než jim zpřístupnit ten luxus pracovat přímo z domova.

Spokojený zaměstnanec je loajální, spolehlivý a snaživý.

4. V jednoduchosti je krása

Bojíte se, že když zaměstnance pustíte pracovat domů, ztratíte přehled o jejich aktivitách a nebudete v kontaktu?

Takové obavy můžete v dnešní době hodit za hlavu. Pokud chcete, mohou být Vaši zaměstnanci připojeni do kanceláře každý den. Samozřejmě díky internetu.

Představa o práci z domova možná vypadala bizarně před 20 lety. My se ale nacházíme v 21. století. V době Googlu, Viberu a Skypu, kdy lze přístup k WiFi zajistit téměř kdekoliv.

Dnes je dálková komunikace hračkou a každý, kdo se alespoň minimálně orientuje v technice, ji zvládne levou zadní.

5. Nebudete platit za kancelářské prostory

Aha? To zní docela lákavě, že?

Práce z domova znamená absenci kanceláře nebo alespoň mnohem méně kancelářských prostorů. Ke snížení nákladů na jízdné si tedy můžete připočíst i ztenčení nutného rozpočtu na kancelářské prostory.

Kam ušetřené peníze investovat?

To už je na Vás. Možností je bezpočet. Můžete třeba vysílat své ovečky na zajímavé služební cesty, kde se něčemu přiučí a navštíví zajímavá místa, za což Vám budou ještě více oddaní.

Kdo by nechtěl šéfa, který Vás nechá pracovat doma a ještě ke všemu Vám jednou za čas zařídí atraktivní pracovní výlet do cizích krajů?

6. Nebudete muset platit za kancelářské občerstvení

Káva, voda, čaj pro všechny. Pravidelné doplňování základní občerstvovací stanice, která pro Vaše zaměstnance znamená oázu uprostřed pouště. Tím se již nyní ale nemusíte zabývat. Každý se občerství sám dle vlastního uvážení.

Otočte, prosím, na další stránku.