Mary Kay: Plánujte práci přesně podle sebe a mějte více času na rodinu

Mary Kay je značka, která si v posledních letech získává stále více příznivců. A to nejen z řad zákazníků, ale i z oblasti uchazeček o práci.

Nabízí totiž velmi atraktivní pracovní příležitosti a kariérní růst všem ženám, které se chtějí realizovat nejen doma, ale i v práci.

Právě takovým Mary Kay pomáhá a učí je skloubit pracovní život s osobním tak, aby ani jeden z nich nebyl odsunován do pozadí.

Volná pracovní doba, čas na rodinu a koníčky, slibná kariéra v příjemném prostředí a přátelském kolektivu.

Možnost seberealizace a neustálého vzdělávání, pomoc druhým, velké benefity a odměny.

Tak nějak lze stručně charakterizovat pracovní život v Mary Kay, jejíž zakladatelka Mary Kay Ash vybudovala společnost se silnou filozofií. V jejím duchu dodnes činí ženy krásnějšími a šťastnějšími nejen kosmetikou, kterou nabízí, ale i hlubokým sociálním cítěním, jež ve světě propaguje formou četných charitativních projektů.

Proč se stát součástí týmu Mary Kay jako jedna z nezávislých kosmetických poradkyň?

Máme pro Vás hned několik dobrých důvodů. S jejich formulací nám pomohly dvě dámy, které se ve vedení Mary Kay nachází velmi vysoko. Jedná se o Barboru Chuecos, generální ředitelku pro ČR a SR, která zastřešuje chod celé firmy, a o Markéta Bechyňovou, marketingovou ředitelku.

Obě svým zapálením a pozitivním naladěním ukazují, že myšlenka, na jejímž základě Mary Kay Ash téměř před 50 lety založila svou firmu, stále žije a jako taková inspiruje všechny ženy bez rozdílu věku.

Právě proto patří obě mezi naše lídry. Rozhovor s nimi si můžete přečíst v aktuálním čísle našeho časopisu Business Leaders, jehož téma zní Krize jako příležitost.

1. Podnikáte sama na sebe, ale nejste sama

Začátky podnikání bývají spjaty s velkou vstupní investicí a počáteční nejistotou. Ne však v Mary Kay.

Ačkoliv jste nezávislá kosmetická poradkyně a pracujete sama na sebe, máte za sebou celé týmy zkušených a schopných kolegyň, které jsou vždy ochotné poradit a pomoci.

Vstupní investici představuje pouze registrace, výběr vhodného kufříku obsahujícího přípravky Mary Kay za zvýhodněnou cenu a tištěné materiály, a volba školení dle vlastního uvážení a tempa. To je vše.

2. Více času na rodinu, přátele a sebe sama

Podnikání je často spjato, alespoň ve svých počátcích, s nedostatkem volného času. V Mary Kay je to naopak. Různorodost a rozmanitost pracovní náplně dává možnost vzít kariéru do vlastních rukou a organizovat pracovní čas podle sebe. Nezávislé kosmetické poradkyně v Mary Kay mají mnohem více času na svou rodinu, přátele a sebe sama než v povolání s klasickou pevnou pracovní dobou.

3. Nepracujete pouze na rozvoji své kariéry, ale i na svém osobním růstu

Kosmetické poradkyně Mary Kay zpravidla bývají velmi pozitivně naladěné a mají chuť tuto pozitivitu šířit mezi své kolegyně. V rámci společných setkání, školení, meetingů, konferencí a dalších akcí tak dostanete možnost získat nové poznatky z oblasti péče o svou pleť, online materiály k dalšímu vzdělávání, apod.

Naučíte se, jak podtrhnout svou jedinečnost i jedinečnost každé zákaznice, která Vás o to požádá. Pocvičíte se v prezentačních dovednostech, v řízení lidí, v týmové spolupráci. S nově nabytými vědomostmi poroste i Vaše sebevědomí, autenticita a chuť využívat vlastní potenciál stále víc a víc.

Aktivní práce na rozvoji podnikání je v Mary Kay velmi těsně spjata s aktivním rozvojem sebe sama. V Mary Kay totiž vždy musíte začít u sebe. A tak se Vám takové pozitivní změny jednoduše nemohou vyhnout.

4. Nepomáháte jen sobě, ale i druhým

Práce v Mary Kay podporuje sociální cítění a lidskost. Formou mnoha charitativních projektů ukazuje solidaritu s těmi, kteří nemají v životě štěstí.

Na Vás je, jak se budete chtít zapojit a kde se rozhodnete přiložit ruku k dílu. Možností máte spoustu.

Každá země má možnost se rozhodnout, na co se bude zaměřovat, neboť to vychází z potřeb a mentality dané země. Nejčastěji se v Mary Kay zaměřujeme na pomoc proti rakovině, proti domácímu násilí a dále na pomoc dětem a ženám,“ přibližuje Markéta Bechyňová.

V rámci ČR se jedná třeba o sbírání víček a oblečení, darování krve, výsadbu nových stromů, sponzorování zvířat v zoo, různé soutěže pro mateřské školky, nebo běhání s příspěvkem pro charitu.

5. Získáte nové přátele

V Mary Kay si zakládají na dobrých vztazích a etickém chování. Na všech akcích proto vládne velmi příjemná atmosféra, která je nakažlivá. Mnoho kosmetických poradkyň pracujících pro Mary Kay dokládají, že je pro ně něco jako rodina.

6. Budete se moci těšit z lákavých pracovních benefitů

Velkou motivaci představují nejen růžová auta, ale i zájezdy k moři či do centrály Mary Kay sídlící v Dallasu. S Mary Kay budete cestovat a zažívat dobrodružství, jako je třeba plavání s delfíny nebo výlet na slonech.

Každá žena touží být úspěšná. Tato touha však často bývá spojována se strachem o ztrátu rodiny a zázemí. Mary Kay chápe potřeby žen a vychází jim maximálně vstříc. Proto mají její kosmetické poradkyně možnost organizovat práci podle sebe tak, aby měly více času na rodinu i na sebe.

Mary Kay funguje jako rodina, proto nepodceňuje důležitost takového zázemí.

Chcete-li se dozvědět více o historii, strategii a úspěších firmy Mary Kay, která každým rokem nabývá na popularitě, objednejte si aktuální číslo našeho časopisu Business Leaders. Obsahuje rozhovor se dvěma předními představitelkami Mary Kay pro ČR a SR, v němž se dočtete spoustu zajímavých a užitečných informací, které se stanou inspirací pro vlastní seberealizaci. Časopis neseženete v žádné trafice, ale pouze zde.

bl_footer_31_8_vyslo_malej5_9

Diskuzní stránka BusinessLeaders je zde.

© Kateřina Lukášová