Aleš Kalina: Přední český kouč se vzdal kariéry snů, aby následoval svůj talent

Aleš Kalina budoval kariéru snů.

Sedm dlouhých let pracoval na postu finančního ředitele společnosti Microsoft. Měl vše, po čem řada z nás může jen toužit.

Přesto cítil, že to není tak nějak ono. Proto se rozhodl opustit zlatou klec korporace a vydat se do světa na vlastní pěst.

Dnes se živí jako kouč, který pomáhá lidem s osobnostním rozvojem a překonáváním strachů, nejistot a nízkého sebevědomí.

Vnitřní nespokojenost

Jak je možné, že kariérně stoupám, dostávám velké množství peněz, a přitom necítím, že je to práce, kterou chci dělat?“

Takové otázky se Alešovi honily hlavou, než se rozhodl pro radikální řez.

K tomu mu pomohla stupnice, kterou užívá dodnes. V kvadrantu práce na stupnici od 0 do 10 určil, že se cítí na 4. Již tedy věděl, že není šťastný. Jeho situace však nebyla snadná.

Cítíte vnitřní prázdnotu, zároveň ale máte hodně peněz a před sebou velkou kariéru. Když zmíníte, že chcete odejít, mají Vás všichni za blázna.“

V tom všem se musel Aleš nějak rozhodnout. Rozhodování mu trvalo 3 roky.

Pokračovat v práci, která nás nenaplňuje, ale představuje slibné finanční zázemí a profesní růst?

Nebo poslechnout intuici a zkusit štěstí někde jinde?

Jak víme, Aleš nakonec zvolil druhou možnost. Dnes je spokojený, šťastný a cítí, že práce, jíž se věnuje, má smysl. Pro něj i pro ostatní.

Krize jako nový začátek

Tak zní téma aktuálního vydání našeho tištěného časopisu Business Leaders, kde najdete rozhovor s Alešem Kalinou. Jeho příběh ukazuje, že začít se dá i tehdy, když je vše zdánlivě ztraceno.

Aleš rozhodně neměl na růžích ustláno. Po konci období komunistického útlaku se snažil podnikat a nedařilo se mu. Stejně se mu nedařilo ani několik prvních let po odchodu z Microsoftu. Tehdy už ale věděl, jak na neúspěch.

Nevzdám se, dokud nevyhraji

V roce 1994, kdy se oklepával z nepříjemných zkušeností zkrachovalých pokusů rozjet vlastní byznys, složil svůj vlastní, soukromý slib.

Dokud nevyhraji, nevzdám se.

Tímto slibem se řídím dodnes. Pomohlo mi to stát pevně na nohou, vždycky se oklepat, jak rád říkám přesprchovat se, znovu se postavit na startovní čáru a jít dál,“ doplňuje Aleš.

Protože o tom podnikání je. Nenechat se položit na lopatky a stále vytrvale kráčet za svým. Ono se to prostě jednou podaří. Aleš to ví. Právě proto patří mezi naše lídry a má jako takový v našem časopise své právoplatné místo.

Jak při budování kariéry najít nejen úspěch, ale i štěstí a vnitřní svobodu?

Aleš Kalina nabízí tři rady. Jaké to jsou?

Otočte, prosím, na další stránku.