Chcete se odlišit? Rozjeďte vlastní rádio

Krok 4. – Budujte asertivitu a průbojnost. Pracujte na zdravém sebevědomí a sebejistotě

Velký sen o realizaci v hudebním světě začal mít konečně viditelné obrysy. Ještě zřejmějšími se staly ve chvíli, kdy se Věroslav doslechl o další osobité rádiové stanici, která byla dle jeho mínění také jiná než všechny ostatní.

A tak se mu, kromě Rádia 1, na krátký čas stalo útočištěm i pražské Rádio Ethno. Ačkoliv zde nepůsobil dlouho, sám říká, že doba, kterou zde mohl strávit, mu poskytla cenné praktické zkušenosti. Ty se týkaly nejen rozšíření pohledu na věc a získání přehledu, jak se takové rádio vlastně dělá, ale seznámení se s řadou zajímavých i známých lidí a nasbírání významných kontaktů.

Krok 5. – Buďte v obraze. Učte se. Vědomosti Vás posouvají dál

Pomalu, postupně se ve Věroslavově mysli začal rodit záměr, který vlastně přirozeně vyplývá z jeho předchozí činnosti i z jeho dávného nadšení.

Věroslav se rozhodl, že si zřídí vlastní rádiovou stanici.

Jenže to není jednoduché. A tak od nápadu k samotné realizaci uběhlo několik dlouhých let plných překážek, nástrah a nekončících povolení a poplatků.

Krok 6. – Nenechte se odradit a buďte tvrdohlaví. Překážky berte jako výzvy, které je třeba překonat

Přesto lze dnes říci, že Věroslavovo úsilí se blíží ke svému cíli. Nedávno konečně obdržel licenční povolení, které jej opravňuje rozjet ve svém kraji specifický projekt regionálního Rádia Orlicko.

To bude možné naladit primárně ve městech Ústí nad Orlicí a Česká Třebová. V jeho vysílání by měla být ke slyšení ta nejlepší česká i zahraniční rocková hudba vydávaná od 60. let 20. století až do současnosti. Jeho hudební archiv obsahuje již teď několik tisíc skladeb, které jsou pečlivě vybírány a neustále doplňovány.

Krok 7. – Když se dojdete do cíle, připusťte to. A užijte si to. Dopřejte si prožít nefalšovanou radost z vítězství

—-

Co všechno stojí za realizací ohromného snu z dětství?

Co musel Věroslav zařídit, aby získal povolení pro rozjezd vlastní rádiové stanice?

Jak se vlastně takové rádio dělá, když začínáte úplně od nuly?

Odpovědi na tyto a mnohé další otázky najdete v rozhovoru s Věroslavem Musilem, který vyjde v příštím čísle našeho tištěného časopisu Business Leaders. V žádné trafice jej však nenajdete. Pokud si chcete přečíst rozhovor s mužem, jemuž se podařilo dotáhnout to tam, kam si ani sám nemyslel, že se dostane, objednejte si náš časopis zde.

Diskuzní stránka BusinessLeaders je zde.

© Kateřina Lukášová