7 kuriózních podnikatelských nápadů aneb Nechte se inspirovat

V každém vydání magazínu Business Leaders přinášíme doporučení, JAK podnikat.

Vaše otázky ale obsahují jiné slovo: V ČEM podnikat?

A tak přinášíme tipy.

Určitě budete namítat, že to jsou kuriozity, které nemohou fungovat.

Ale ony fungují.

Všechno, co dokáže uspokojit něčí potřebu, může fungovat.

Ostatně stačí nahlédnout do jednotlivých živnostenských rejstříků. Už nyní narážíme na skutečně netradičně pojmenované volné živnosti. A to ještě nevíme, s čím jste schopni přijít Vy! Třeba Vám běhá hlavou něco, co nikomu jinému – něco, díky čemu budete první na trhu!

Co funguje v zahraničí i u nás?

Je libo alibi?

Doba je tak rychlá, že ani nevěrníci nemají čas shánět si alibi. Kompletní a diskrétní servis pro všechny nevěrníky, nevěrnice a ty, kterým se nechce do práce, poskytuje firma Alibi Network sídlící – kde jinde – v Chicagu, tedy ve městě se silnou českou komunitou.

Na jejích internetových stránkách je nástin celé řady pomocí při zajištění omluv (výmluv) v případě nepřítomnosti. Můžete si objednat potvrzení smyšlených hotelových pronájmů, zapůjčení vozidel nebo leteckých spojení. K dokonalosti je dovedena i hotelová služba s recepční, která je na telefonu 24 hodin denně. Ehm, hotel samozřejmě neexistuje. Recepční ovšem ano.

Pokud se Vám zdá příliš drahou cena za jednu službu v rozmezí 18 000 až 36 000 Kč, vzpomeňte si na to, až budete stát u rozvodového soudu a tahat se o celý majetek…

Vraťte mužnost kastrátům

Opusťme svět lidí. Neobvyklou službu pro domácí mazlíčky, kteří byli nuceni podstoupit kastraci, nabízí firma Neucticles. Vyrábí totiž implantáty varlat pro psy. A úspěšně. Za posledních sedmnáct let prodala půl milionu produktů napodobenin.

Cena se odvíjí od velikosti a lidé jsou pro vzhled svých miláčků ochotni zaplatit od 4000 do 10 000 Kč jen za materiál, náklady na operaci v to nepočítaje.

Uvolněte svůj vztek!

Oblíbený koncept, který se uchytil už i v Česku.

Čím více je stresu, tím více je vzteku a negativní energie, která nás zabíjí. Potřebujeme ji uvolnit, vypustit ven.

Zatímco v Česku si takto přivydělávají sběrny šrotu, kam můžete přijít a za poplatek cokoli rozbít, v Dallasu zařídili speciální místnost, která je dokonce odhlučněná, takže dovoluje i introvertům zcela ztratit zábrany.

Firma s příznačným názvem Anger Room nabízí už za 600 Kč přibližně 5minutový vstup do pokoje, kde lze rozbít, co se Vám (ne)líbí. Klient obdrží tupý předmět (baseballovou pálku, palici, tyč) dle vlastního výběru a následně může zničit vybavení podobné obývacími pokoji, kuchyni nebo kanceláři. Protože nerváci za tuto cenu nepořídí pořádně ani úklid svého vlastního domova, natož zničené věci, setkává se autoterapeutická služba s velkým ohlasem.

Prodejte zásnubní prsten

Josh Opperman založil firmu I Do, Now I Don’t jako reakci na odchod své snoubenky. Zbyl mu diamantový zásnubní prsten. Když se jej pokoušel vrátit klenotníkovi, za klenot v hodnotě 10 000 dolarů měl dostat pouhých 3500 dolarů. Naštval se a založil internetovou stránku, kde shromažďuje a prodává odložené zásnubní prsteny, přičemž z prodeje si bere 15% provizi. Ročně utrží prý 3 miliony dolarů.

Jaké nápady fungují v Česku?

Obraťte, prosím, na 2. stránku.