7 rad mladíka, který se vlastní pílí stal milionářem už ve 22 letech

Tucker Hughes už ve dvaceti letech získal magisterský titul na prestižní univerzitě a pustil se do světa byznysu. Jeho konkurenti jsou nejméně dvakrát starší než on, nemluvě o mnohaletých zkušenostech.

Přesto se mu v pouhých dvaadvaceti letech podařilo vydělat milion dolarů v branži s obrovskou konkurencí – na trhu s nemovitostmi.

Je přesvědčený, že v byznysu fungují dvě věci – houževnatost a tvůrčí myšlení. Pro Enterpreneur.com sepsal 7 věcí, které mu pomohly dosáhnout úspěchu. Jestliže je přijmete za své, dveře k úspěchu jsou Vám otevřeny.

1. Věk je jenom číslo

Udělej ze svého věku přednost, přeměň ho na aktivum – jde o extrémně mocný nástroj. Pokud z něho uděláš přednost, bude jako přednost fungovat.

V okamžiku, kdy začneš hledat výmluvy, proč nemůžeš uspět, skutečně selháváš. Pokud věříš, že to dokážeš, tak to skutečně dokážeš. Kromě toho není nic, co by lidé viděli raději, než tvrdě pracujícího, inteligentního, mladého profesionála, který dosáhne úspěchu.

2. Investuj do sebe

Nejbezpečnější investice, kterou jsem kdy udělal, byla do mé budoucnosti. Čti alespoň třicet minut denně, během jízdy autem poslouchej něco přínosného, třeba motivační CD, sleduj videa energických mentorů. Nemusíš vědět všechno o všem, důležité je mít všeobecný přehled, tak abys dokázal hovořit o jakémkoli tématu – třeba o financích, politice či sportu. Vstřebávej vědomosti stejně přirozeně, jako dýcháš. Chuť učit se stavěj nad všechno ostatní.

Je nesmírně důležité se za tvrdou práci náležitě odměňovat. Vyhneš se tím syndromu vyhoření. Zvaž například nezapomenutelné zážitky nebo luxusní věci, které ti zlepší život. Já si například dopřávám jednou týdně masáž a je to jedna z věcí, která výrazně pomáhá zlepšovat mou produktivitu.

3. vyhýbej se důležitým rozhodnutím, pokud jsi unavený

Pozornost není nevyčerpatelný zdroj, má své limity. Jakmile dojde k vyčerpání „denní dávky“, může se to negativně odrazit na produktivitě. Bez ohledu na psychickou odolnost u každého z nás existuje hranice, kterou když překročíme, neudržíme pozornost v optimální hladině.

Šetři svou duševní sílu. Snadná rozhodnutí dělej rychle a běžné činnosti vykonávej „na autopilota“. Já například už dopředu vím, co budu snídat a co si na sebe vezmu do práce každý den následujícího týdne.

4. Vybuduj si mentální stabilitu

Jaký je největší rozdíl mezi průměrností a raketovým úspěchem? Schopnost produktivně pracovat celé hodiny v kuse. Soustředěnost je ta nejdůležitější schopnost. Bez záměrného rozvíjení své mentální odolnosti nikdy nemůžeš soupeřit s těmi, kdo svou odolnost systematicky budovali po celá desetiletí ve světě byznysu.

Zlepšuj své schopnosti tak, že si budeš vědom rozptýlení a rozpoznáš, když se přestaneš naplno soustředit.

Každý večer si pečlivě analyzuj své aktivity a hledej možnosti, jak se zlepšit.

5. Mysli ve velkém. Buď velký

Máš sepsány svoje plány na následující rok, pět let, deset? Pokud ne, udělej to teď. Já si ty svoje čtu každé ráno hned po probuzení. Zeptej se sám sebe: Co by se muselo stát, abys svůj desetiletý plán zvládl už během následujícího roku?

6. Buď metodický

Naplánuj si práci a potom začni plnit svůj plán. Postupuj logicky a metodicky. Měj plán na každý týden a po měsíci zhodnoť, jak je úspěšný. Efektivitu pomáhají zlepšit organizační systémy i v případech, kdy čelíš opakujícím se úkolům.

7. Věř si

Když ne ty, tak kdo? Nikdo ti nebrání, abys naplnil své největší a nejbláznivější sny. Každý, kdo kdy selhal, měl výmluvu. Úspěšní vyprávějí o výzvách, kterým čelili a které překonali.

Ve chvíli, kdy budeš věřit, že neexistuje nic, co by ses nemohl naučit nebo vyřešit, máš prakticky zaručen úspěch.

Pokud stále nevíš jistě, jak začít, začni slibem. Slib sám sobě, že budeš neustále usilovat o to, abys každý den udělal maximum. Na tomto základním kameni buduji svou kariéru i já.

Pamatuj, že úspěch není nárok. Pokud chceš doopravdy vynikat, musíš si to zasloužit. Každý den znovu, po zbytek života.

Inspirovaly Vás Tuckerovy rady, vycházející z jeho osobních zkušeností v byznyse? Ať už hledáte motivaci, rady úspěšných či praktické návody, jak uspět v byznysu či kariéře, vše je obsaženo v unikátním časopise Business Leaders, který pro Vás připravujeme každé dva měsíce. Jediný způsob, jak jej získat, je registrací zde.

Diskuzní stránka BusinessLeaders je zde.

© Veronika Vajglová