Přenastavte svoje myšlenky do módu „úspěch“

Kdo může za Váš neúspěch?

Odpověď můžeme nalézt v jednom africkém přísloví. Když zmizí protivník uvnitř, protivník venku nám nemůže ublížit.

Nemáme všichni stejnou výchozí pozici, stejné schopni ani podmínky. To ostatně ani není možné. Úspěšné od neúspěšných neodlišuje lepší výchozí pozice ani lepší podmínky. Odlišuje je PŘÍSTUP.

Jestliže se chcete zařadit mezi úspěšné, musíte vyladit své přemýšlení na stejnou vlnu. Netvrdíme, že to bude snadné, ale každý posun vpřed se počítá. Zkuste přenastavit svoje myšlenky do módu „úspěch“. Třeba následujícími způsoby.

1. přenastavení mysli: Ignorujte strach ze selhání

Chcete něco zkusit, ale máte strach? Říkáte si, co když to nevyjde?

A co když to vyjde?

Úspěšní lidé dopředu neví, jestli jim to, do čeho se pouštějí, vyjde. Velmi často kolují až konspirační teorie o tom, jaké měli informace a proč to měli tak snadné. Určitě existují lidé, kteří uspěli díky nefér výhodě, ale rozhodně to neplatí o každém úspěšném člověku.

Je jedno, jestli budujete kariéru nebo podnikáte, úspěch se nedostaví, dokud se budete bát selhání. To k životu patří a ukazuje, co funguje a co ne. Rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými je pak v překonání strachu a plánování, které riziko snižuje.

V podnikání je to pak podnikatelský plán, který pomůže riziko včas odhalit nebo eliminovat. V kariéře pak jasný plán rozvoje, který Vám pomůže se připravit na vysněnou pozici.

Selhání je a bude součástí úspěchu, takže se ho nebojte. Jestli uspějete nebo ne, záleží jenom na tom, jak se k tomu všemu postavíte.

2. Přenastavení mysli: Nečekejte něčí pomoc

Mnoho lidí čeká na to, až jim někdo pomůže nebo dokonce dá důvod k tomu, aby svou kariéru někam posunuli nebo se pustili do podnikání.

Máme pro Vás špatnou zprávu. Tohle za Vás nikdo neudělá.

Nečekejte to od spolupracovníků, od rodiny či sousedů. Jste na to sami. Tuto skutečnost si většina lidí uvědomí, až když jsou dlouhodobě nemocní nebo jdou do důchodu. Ani stát se nepostará, takže vychází, že je to čistě na nás samotných. Ukázkovým příkladem jsou úřady práce, které Vám s hledáním nové práce nepomohou a jsou spíše takovou registrační stanicí.

Někteří mají to štěstí, že za nimi stojí rodina a ti nejbližší. Ti mohou být morální podporou a v lecčem i vypomoci, ale základní fakta zůstávají: jste na to sami. Cesta k úspěchu někdy bývá osamocená. Nemá proto smysl na něco nebo někoho čekat. Je třeba vzít svůj osud do vlastních rukou a soustředit se na sebe.

3. přenastavení mysli: Přestaňte se vzdávat

Někdy zažíváme jeden neúspěch za druhým. Tak to prostě je a nic s tím neuděláme. Neznamená to však, že jsme prokletí a nemáme se o nic snažit.

Už Vás nebaví pořád začínat od začátku? Řešení je jednoduší, než si myslíte. Berte své cíle jako závazek, přes který nejede vlak. Prostě něco, co musíte splnit ať se děje cokoliv.

Nevzdávejte se. Úspěšní lidé jsou jako buldoci. Zakousnou se a nepustí. Jdou si za svým, ať jim okolí říká cokoliv. Dokud jim jejich plán nevyjde, nepřestanou se snažit.

Říká se, že by se člověk neměl stydět za své jizvy. A je to tak! Jizvy o nás říkají, že jsme silnější než to, co se nás snažilo zranit. Berte proto překážky jako kameny, o které si brousíte nože na cestě za svým cílem. Nedovolte překážkám, aby Vás zastavily.

Otočte, prosím, na druhou stránku.