Odstartujte do nového týdne co nejlépe: 6 tipů pro lepší pondělky

4. Připravte si správný oděv

Šaty dělají člověka – a bylo prokázáno, že lidé mění své postoje v závislosti na tom, co si oblékají. Přemýšleli jste někdy, proč se v korporátním světě dbá na formální oblečení? Nejen, že to na klienty působí profesionálněji, ale efekt účinkuje i na samotného zaměstnance a jeho vystupování.

Tento jednoduchý a efektivní trik dokáže z obyčejného dne udělat neobyčejný. Svou pondělní motivaci můžete ovlivnit pouhým výběrem správného oblečení, ve kterém se budete cítit skvěle. Zvednete si tím náladu i sebevědomí.

Cítit se dobře je polovina úspěchu, jelikož se do každé překážky na cestě k produktivnímu pondělí pustíte se sebevědomím a dobrou náladou.

5. Pozitivní nálada

Pozitivní nálada je něco, co se dá v člověku vyvolat i šířit dál.

Zvláště v pondělí ráno můžeme lidi rozdělit na ty, kteří zabíjí pohledem, a na hyperaktivní kolegy, kteří pracují od časného rána a působí, jako by tam byli celý víkend a my je vyrušili svým příchodem.

Buďte vděční za všechny věci, které máte, včetně práce, protože se v současnosti máte lépe než minimálně polovina světa. Přistupujte ke všemu pozitivně a v případě, že pozitivní náladou nevládnete, snažte si ji alespoň nešířit.

Tip: Výborná možnost, jak se dobře naladit, je hudba. Pustě si oblíbené písničky. Ideální je, pokud si vytvoříte přímo svůj výběr pro úspěšné ráno. Energií nabitá hudba Vás spolehlivě nakopne. Druhým výborným nástrojem je udělat někomu radost. Udělejte něco hezkého pro své kolegy nebo po cestě do práce. Pomoci staršímu člověku nebo mamince s kočárkem v MHD či popřát krásný den prodavačce v pekárně vyvolá pozitivní energii nejen ve Vás.

6. Identifikujte důvod své demotivace

Někdy se stane, že netrpíme demotivací z práce pouze v pondělky, ale celý týden, měsíc… až si najednou ani nepamatujeme, kdy jsme zažili v práci dobrý den. Pokud to tak máte, měli byste zjistit proč. Je to negativním pracovním prostředím? Nebo je to v náplni práce? Co Vám vadí a vyvolává ve Vás vyloženě negativní náladu?

Jakmile se Vám podaří problém identifikovat, zkuste pro něj nalézt řešení. Kolikrát je řešení jednodušší, než si myslíte. Může to být jen delší dovolená nebo nový koníček, který Vám pomůže se vyrovnat se stresem. Stres obecně může za mnoho negativního v našem životě. Dá se s ním však účinně bojovat – třeba těmito 7 zabijáky stresu.

Pondělky se často jeví jako nejtěžší den v týdnu. Je to ale den jako každý jiný a rozdíl je pouze ve vnímání. Pokud chceme, vždycky najdeme důvody, proč v daném okamžiku či dnu pracovat nejlépe jak umíme, nebo proč se poddat negativnímu myšlení.

Jak vnímáte své pondělky Vy?

Pro odběr časopisu Business Leaders se lze registrovat zde.

Diskusní stránky BusinessLeaders jsou zde.

© Veronika Vajglová