Příběh s vůní levandule aneb Jak odlévat pevné základy podnikání

Pěstuj raději řepku, tu prodáš vždycky,“ radili mu zkušení farmáři z okolí.

Na to však Lukáš Drlík odmítavě vrtěl hlavou. Měl jinou vizi.

Rozhodl se pěstovat rostlinu typickou spíše pro francouzskou oblast Provence.

Blázen… Na Hané!

Jistě, znělo to jako pomatený nápad bez šance na úspěch. Navenek ano, ale přitom byl nádherně promyšlený.

Už nebýt zaměstnancem…

Lukášův profesní život je pestrý. Jak sám říká, zkušenosti sbíral, kde to jen šlo. Od zaoceánských lodí po hotelové a gastronomické provozy. Být zaměstnancem bylo pohodlné – každý se o něj postaral. Přesto Lukáš nebyl TAK DOCELA spokojený.

„Měl jsem práce nad hlavu, a přitom jsem ji dělal pro někoho jiného. Nebavilo mě to,“ naznačuje, proč nechtěl být zaměstnancem až do důchodu. „Když se mi něco podařilo, smetanu slízl někdo jiný – nikdy ne já. No a pak hledejte dlouhodobou motivaci…“

Mohl si stěžovat pod vousy, jako to dělá většina lidí. A být rád, že má alespoň „své jisté“, odchází domů s čistou hlavou a zkrátka „nekomplikuje si život“.

Bylo by to jednodušší. Jenže… On se s vnitřní nespokojeností nesmířil. Rozhodl se změnit život tak, aby v něm pro nespokojenost nebylo místo.

Na Lukášově statku je to jako v Provence...
Na Lukášově statku je to jako v Provence…

Unikát

A když uděláme střih v čase, dnes se svou přítelkyní a za pomoci rodiny pěstuje levanduli na rodinném statku. Co sklidí, upotřebí v kavárně, kterou si před rokem otevřeli. Nejsou totiž jen pěstitelé, levanduli používají do nápojů, pokrmů, dezertů a řady dalších výrobků. Jak jsou unikátní, to potvrdila jejich výhra v soutěži pro začínající podnikatele.

A co se dělo v mezidobí? Lukášový kompletní příběh krok za krokem se všemi detailními vysvětlivkami, tak abyste ho v jiném oboru mohli následovat, přineseme v novém vydání časopisu Business Leaders, na který se předplatitelé mohou těšit koncem měsíce.

Co ale z jeho příběhu můžeme vyzdvihnout? Proč jeho podnikatelský úspěch vedl i k jeho spokojenosti v osobním životě? Podívejme na důležité Lukášovy volby alespoň v obecné zkratce.

Otočte, prosím, na 2. stránku.