5 výzev, kterým se na cestě k úspěchu musíte postavit

Věříte si? Máte jasno ve svých cílech?

Umíte se stavět k výzvám čelem?

Když se rozhodneme, že chceme být úspěšní… tak často takové rozhodnutí vyjde naprázdno.

Není snadné přejít od rozhodnutí k činům, proto to u rozhodnutí často začne i skončí. Vymýšlíme si výmluvy, místo abychom se posunuli na další úroveň. Dá se říci, že jsme si vypěstovali (nebo převzali) zlozvyk na něco se vymlouvat.

Jak zjistíte v dubnovém vydání časopisu Business Leaders, takové zlozvyky vůbec nemusí být Vaše vina. Do tištěného čísla jsme připravili odpovědi na to, proč vůbec zlozvyky máme a jak se jich zbavit.

Pojďme se teď podívat na další výzvy, které musíme stejně jako zlozvyky přijmout a následně se jim postavit.

1. Věřte si

Ano, zní to jako klišé. Ale znáte někoho, kdo něco dokázal, a nevěřil si? Někoho, kdo nevěřil ve splnění svého snu, v úspěch, v to, že se mu podaří dosáhnout toho, co si přál? Nejspíš ne.

Každý pochybuje, cítí obavy a nejistotu. Ale to, co Vás odliší, je víra sám v sebe tomu všemu navzdory. Že to dokážete. Že uspějete. I kdyby to mělo trvat jakkoliv dlouho.

To, co odlišuje úspěšné od neúspěšných, nejsou znalosti nebo schopnosti. Neúspěšní často selžou kvůli nedostatku víry nebo odhodlání, chcete-li. Projeví se to při prvních problémech, při první překážce.

Za to, že něco vzdáte, nemůže překážka, která se Vám objeví v cestě. Na kolena Vás srazí to, že si nevěříte.

Tip: Berte překážku jako test své víry, nikoliv jako slepou ulici, z níž musíte vycouvat. Jedno je totiž jisté – překážky se Vám v cestě objeví vždycky. Pokud něčeho chcete dosáhnout, potřebujete jasné zaměření na výsledek, nikoliv na problém. Na to, jak dosáhnout cíle i bez pevné vůle, jsme se zaměřili v dubnovém BL.

2. Ujasněte si svoje cíle

Co chcete od života? Ujasnit si, čeho chcete dosáhnout, je jedna z největších životních výzev.

Někdo cíle nemá a jen bloudí. Je snadné sejít z vytyčené cesty a podlehnout oslabující vůli. Zkrátka to vzdát. Čím víc máte jasno v tom, co chcete, tím více se tomu přibližujete. Mějte na paměti důvody, které Vás pohání dál. Pomůžou Vám překonat překážky a problémy.

Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že není dobře tlačit na pilu. Neupínejte se na úspěch, nehoňte se za ním. Budete-li na sobě pracovat, úspěch se dostaví sám od sebe, dříve či později.

Nepřistupujte k ničemu tak, že jenom něco vyzkoušíte. Musíte do toho dát všechno, stoprocentní odhodlání. Pokud víte, že něco nebudete dělat pořádně, nedělejte to vůbec.

Tip: Začněte tím, že si určíte cíle / věci, které chcete ve svém životě dodržovat. Nejlépe si určete takové, aby nebylo možné se jednoduše od nové cesty odklonit. Něco, co Vám zabrání vrátit se zpět do starých zajetých kolejí. Co to bude? Přestat kouřit, začít cvičit nebo se víc vzdělávat? Musíte své nároky zvyšovat a držet se jich.

Proč je důležité se umět rychle rozhodovat?

Otočte, prosím, na 2. stránku