5 tipů, jak využít magickou moc rozhodnutí

Síla rozhodnutí ovlivňuje vše.

Činy, které děláme, a život, který vedeme.

Některá rozhodnutí, na které se zpětně ohlížíme, v nás vyvolávají údiv. Co mě to jen napadlo?

Jiná vyvolávají nadšení a jsme šťastní, že jsme se rozhodli přesně tak a ne jinak.

Vždy je lepší, když velká rozhodnutí, která formují náš život a určují další směr naší cesty, patří do druhé kategorie. Říkejme jim úspěšná rozhodnutí.

Úspěch přichází z dlouhodobého soustředění, nestane se jen tak. Životní zkušenost, kterou nazýváme úspěchem, pramení z malých, každodenních rozhodnutí, díky kterým si udržujeme vysoké nároky a máme věci pod kontrolou, namísto toho, aby nás ovlivňovalo okolí.

Rozhodnutí v sobě skrývá téměř magickou sílu. Pojďme se podívat na způsoby, jak z ní čerpat.

1. Uvědomme si sílu rozhodnutí

Rozhodnutí není nutné zlo. Není to jen něco, co tak nějak patří k životu. Je to mocný nástroj, kterým lze měnit život i celý svět. A každý z nás jej má k dispozici.

Uvědomme si skutečnost, že naše životy jsou pouze výsledkem toho, co jsme v konkrétní situaci udělali jinak než ostatní lidé. Získáme tím moc ovlivnit jak svůj soukromý, tak pracovní život.

Chcete od života něco jiného? Chcete změnit práci? Chcete začít podnikat? Nebo chcete procestovat svět?

Jediné, co Vám brání, je Vaše rozhodnutí. Pokud se rozhodnete, cestu si už najdete. Ano, nebude to snadné. Kdyby to bylo snadné, dělal by to každý a svět by byl zcela jiný, než je teď.

Každé rozhodnutí je startovní čára a naše činy nás posouvají blíže k cíli. Bez činů se nikam nedostaneme, ale vše začíná rozhodnutím.

Možná si říkáte, že rozhodnutí je sice hezká věc, ale nemáte pevnou vůli k tomu, abyste dosáhli toho, pro co se rozhodnete. A co když to tak není? Co když budeme tvrdit, že pevnou vůli vůbec nepotřebujete? Možná tomu neuvěříte. Nevadí, právě proto se Vás o tom pokusíme přesvědčit v dubnovém vydání magazínu Business Leaders. Jeho odběr je možné si zajistit zde.

2. Přijměme zodpovědnost za svá rozhodnutí

Tento bod asi nebude příliš populární, ale nelze se mu vyhnout. Lidé často říkají: „Chtěl bych nové auto“ nebo „Chtěl bych vydělávat víc peněz,“ nebo „Chtěl bych následovat své sny.“

Ale pozor! Pouhé vyřčení našich cílů, kterých chceme dosáhnout, NENÍ TOTÉŽ jako přijmout rozhodnutí, kterému se plně odevzdáme.

Když budeme něco chtít jen obecně, za samotné rozhodnutí nepřijmeme zodpovědnost a neučiníme žádné potřebné kroky, nemůže logicky nastat žádný pokrok. Proto musíme za rozhodnutí přijmout zodpovědnost a zavázat se mu. Jediné, co potřebujeme, je vytvořit impuls potřebný k dosažení toho, co chceme.

Každý z nás má ve svém okolí někoho, komu trvá věčnost, než se rozhodne, a velmi často si to zase rychle rozmyslí. Považujete tyto lidi za úspěšné?

Ujasněte si, co chcete, a podle toho se rozhodněte. Neplýtvejte časem různým analyzováním a zvažováním. Pokud máte jasné hodnoty, budete schopni se rozhodnout bez zbytečných odkladů a rozmyslíte si to jen zřídka nebo vůbec.

A proč je to někdy tak těžké? Učiněním opravdového rozhodnutí totiž odřízneme všechny ostatní možnosti. Rozhodnout se k něčemu znamená naprosto se oddat dosažení vytouženého cíle a následné spálení mostů.

Čím častěji se budeme rozhodovat, tím lépe nám to půjde.

Prosím, obraťte stránku.