10 jednoduchých způsobů, jak si přijít na více peněz

9. Pronajímejte

Přestože klasický pronájem bytu či jiného prostoru, který vlastníte, je skvělá možnost, jak do rozpočtu získat peníze navíc, existují ještě další alternativy. V posledních letech se čím dál častěji hovoří o fenoménu singles. V souvislosti s tím obvykle nastává situace, kdy člověk bydlí sám ve větším bytě, což znamená vyšší náklady na provoz. Jestliže máte volný pokoj nebo jste často mimo domov, najděte si spolubydlícího, kterému můžete přebytečnou místnost pronajmout.

Další zajímavou možností je stát se hostitelem přes aplikaci Airbnb, kterou využívají zejména cestovatelé a turisté. Ti si u Vás pronajmou pokoj třeba na víkend. Je to oboustranně výhodné – oni zaplatí méně než v hotelu, a Vy si vyděláte peníze navíc, a prakticky bez práce. Zvláště pokud bydlíte v zajímavé lokalitě, můžete si přijít na slušný přivýdělek.

10. Hlídejte děti

Pokud máte rádi děti, je jejich hlídání poměrně snadno dostupnou alternativou. Projděte místní inzeráty, navštivte weby, které se na zprostředkování hlídání zaměřují. Pokud znáte rodiny s dětmi, zkuste oslovit přímo je, případně je požádat, zda nevědí o někom, kdo hlídání dětí shání. Doporučení je v tomto případě více než vhodné – každý své dítě raději svěří „kamarádce kamarádky“, než naprosto cizímu člověku.

Využíváte nějakou formu přivýdělku při zaměstnání?

Víte o dalších alternativách, které v článku nezazněly?

Chcete zlepšit své finanční postavení? Investujte do svého rozvoji v rámci našeho nového časopisu Business Leaders – zasíláme odběratelům přihlášeným zde.

© Veronika Vajglová