10 jednoduchých způsobů, jak si přijít na více peněz

4. Doučujte

Tuto možnost využívá celá řada studentů, ale schůdná může být i pro Vás. Jestliže máte dostatek času a baví Vás předávat informace a zkušenosti, může to být zajímavá možnost přivýdělku.

Výhodou je i možnost kontrolovat svůj čas a nastavit si vlastní vyučovací hodiny.

Pro získání klientů můžete využít sociální média, vlastní blog nebo některou z nepřeberného množství existujících platforem (např. www.uceninasbavi.cz). Jako on-line instruktor můžete přes internet učit i cizí jazyky. Tento způsob učení často využívají mladí lidé z Jižní Koreje nebo Číny. Možná tímto způsobem získáte i nové přátelé z celého světa.

5. Vytvořte si webové stránky nebo blog

Rozumíte nějaké oblasti? Máte nějakého koníčka, ve kterém vynikáte? Nezáleží na tom, co je Vám blízké, ale na tom, zda se o své poznatky rádi dělíte. Pokud Vás navíc baví psát a chcete komunikovat s podobně smýšlejícími lidmi, je Vám tento způsob šitý na míru.

Můžete psát zajímavý blog, své postřehy na jakákoli témata, případně konkrétního zaměření (oblíbené je např. vaření nebo recenze knih). V zahraničí je oblíbenou variantou například testování aplikací a psaní recenzí. Základem je najít něco, co tu není, případně to dělat odlišným a zajímavým způsobem.

6. Zkuste copywriting

Pokud Vás baví práce s textem a psaní, otevírá se Vám celá řada dalších možností v online světě. Jednou z nich je i copywriting. Copywriter je textař a kreativec, který píše především reklamní a marketingové texty, ale i články pro webové stránky a blogy.

Je po nich stále větší poptávka, takže určitě nestrávíte hodiny nebo dny hledáním klientů. Existuje stále více webů, které se specializují právě na zprostředkování takovéto spolupráce, např. www.copywriting.cz

7. Prodávejte fotografie

Tento způsob rozhodně využijte, jestli mezi Vaše koníčky patří fotografování. Existuje řada webových stránek, které rády nabídnou Vaše fotografie k prodeji (například Shutterstock nebo Getty Images). Pokud se Vaše fotografie budou líbit, můžete se dostat na velmi zajímavé částky.

8. Natáčejte videa

Slyšeli jste už o fenoménu posledních let, YouTuberech?

YouTuber je člověk, který natáčí různá videa (často natáčí sám sebe při nějaké, často banální, činnosti), která následně zveřejní na svém YouTube kanálu. V závislosti na sledovanosti pak vydělává na reklamě a sponzoringu.

Často se jedná o svět bizarností, který cílí zejména na cílovou skupinu nejmladších diváků – teenagerů. Zatímco starší generace nad (často nesmyslnými) videi nechápavě kroutí hlavou, mezi současnou mládeží jde o trend – je „in“ sledovat hned několik YouTuberů.

Dlužno podotknout, že tímto způsobem se zrodil už nejeden milionář. Pro řadu YouTuberů se jejich činnost stala hlavním zdrojem výdělku a prací na plný úvazek.

Stačí najít něco, v čem se chcete realizovat a v čem dokážete být originální. Možnosti jsou nekonečné. Ale nenechte se mýlit – nejedná se o jednoduchou možnost, kterou zvládne každý. Jen zlomek YouTuberů zaujme a dočká se výdělku.

Slyšeli jste o Airbnb?

Otočte, prosím, na 3. stránku.