7 výhod cloudových služeb: Data ve vzduchu pro efektivnější práci

Zálohujete svá data?

V čem spočívají výhody virtuálních úložišť a na jakém principu vlastně fungují?

Protože se v časopise Business Leaders zaměřujeme i na technické pomocníky podnikatelského růstu nebo zaměstnaneckého postupu, podíváme se na to, alespoň ve zkratce, také na této stránce.

Slýcháme-li odevšad o nutnosti zvyšovat konkurenceschopnost podnikání, jak ji tedy zvýšit? Vhodné jsou ty nástroje, které nám ušetří čas, sníží náklady a zefektivní práci. Jedním takovým je tzv. cloud.

Jak že se mu daří zefektivnit naše podnikání? Virtualizací. S využíváním cloudového řešení budeme mít všechnu naši práci bezpečně uloženou ve virtuálním světě internetu.

Jak to funguje

Základem je virtuální disk. Do svého počítače nainstalujeme virtuální složku. Vše, co do ní uložíme, se zároveň ukládá ve formě kopie na internetu. Jakákoli změna, kterou provedeme, se automaticky aktualizuje, proto se nemusíme starat o žádné zálohování. Tato záloha se vytváří automaticky a navíc si sama hlídá, aby byla neustále aktuální a obsahovala všechny provedené změny.

Pohodlné, že? Jaké největší výhody Vám pomohou v kariéře?

1. výhoda: Neztratíme

V případě poruchy nebo ztráty počítače bychom mohli nenávratně přijít o všechna data. Sice existuje několik způsobů, jak se i bez cloudové služby pokusit data získat zpět, ale často to nejde bez specializovaných firem, které si za takovou pomoc účtují i desítky tisíc korun.

Pokud nás nebaví neustále myslet na zálohování každého souboru na externí pevné disky a zároveň nechceme přijít o svá data, právě zálohování pomocí cloudového úložiště povede k automatickému ukládání na internetu, aniž by k tomu měl přístup kdokoli další.

2. výhoda: Odevšad

Vše, co potřebujeme k tomu, abychom se dostali ke svým souborům uloženým „někde ve vzduchu“, je připojení k internetu, heslo a jakékoli vhodné zařízení (počítač, tablet, mobilní telefon).

Nejsme tedy limitováni jedním konkrétním počítačem, ve kterém bychom archivovali, ani jedním konkrétním flash diskem, který nesmíme ztratit. Ke svým souborům se dostaneme odkudkoli a najednou.

3. výhoda: Šetříme čas

Stalo se Vám, že jste byli mimo kancelář a najednou kolega nebo klient potřeboval urgentně řešit něco v souvislosti se soubory, které jste měli právě v kanceláři, ať ve stolním počítači nebo na disku?

Při využívání cloudového řešení není nutné se bůhvíodkud zase vracet do kanceláře, protože díky virtuálnímu disku je možné vše zvládnout z místa, kde se právě nacházíte, třeba pomocí svého chytrého telefonu.

Proč je to tak zajímavé pro týmy?

Otočte, prosím, na 2. stránku.