10 důvodů, proč se podnikateli vyplatí MBA

Má MBA smysl pro růst podnikatelského úspěchu, nebo se hodí pouze pro kariéru ve světě velkých korporací?

Jaké benefity může tento titul přinést podnikateli v soukromém podnikání?

Vysokoškolské vzdělání se stalo normou, bez ohledu na reálný přínos do praxe. Proto vyvstala přirozená potřeba se nějak odlišit. Konzistentně populárním způsobem, který má celosvětový respekt, je studium MBA. Ve světě vrcholových manažerů a vedení firem je tento titul velmi žádoucím. Stává se jedním z kritérií při výběrovém řízení. Někdy je dokonce jasným požadavkem.

Má smysl o tento titul usilovat i v roli podnikatele?

MBA je profesní titul, který slouží jako doplněk vzdělání pro zkušené manažery. A podnikatel, který svou činnost provozuje řadu let a zaměstnává desítky či stovky lidí, je profesionál, jenž musí růst se svým podnikáním.

Říká se, že praxe studiem nahradit nelze. Další studium tedy není pro podnikatele životně důležité. Pokud je ale jeho záměrem expandovat a řídit firmu na světové úrovni, MBA studium by měl takový podnikatel pečlivě zvážit.

Obecně je to totiž způsob, jak se stát prozíravějším, jak získat velký přehled o obchodním světě jako takovém, jak posílit svou osobní značku podnikatele a v neposlední řadě jak se stát konkurenceschopnějším. A v neposlední řadě – v konkurenčním boji s nadnárodními společnostmi je dobré znát jejich zbraně.

Studium MBA přináší řadu výhod – podívejme se na 10 důvodů, proč by o studiu měli podnikatelé uvažovat.

1. Vědomosti

Svět je velmi dynamické prostředí. Někdy je vinou všech těch pracovních povinností těžké udržet krok s dobou. A podnikatel musí mít ve svém oboru dobrý přehled. K tomu může přispět právě studium MBA, protože volit lze z více oborů, tudíž si můžeme vybrat ten, který je nám blízký či nás zajímá a přinese nám nejvíce užitku.

2. Zlepšení manažerských schopností

Podnikatel musí mít manažerské schopnosti. Obzvlášť s růstem podnikání je vhodné se v manažerských disciplínách zdokonalovat. Většina podnikatelů se manažerské dovednosti učí svépomoci, ale při dosažení určité velikosti firmy přijde na řadu nutnost profesionálního řízení. To lze získat právě studiem MBA.

Jaké benefity může přinést interakce s ostatními studenty?

Otočte, prosím, na 2. stránku.