Podnikání na mateřské dovolené. Jak na to?

Je rozdíl mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou?

Jde o přivýdělek, nebo podnikáním ztrácíme nárok na státní příspěvek?

Proč začít s podnikáním na mateřské?

Obdivujeme je a inspirují nás. Ženy, kterým mateřská dovolená změnila život i v jiných aspektech, než těch osobních, lidských. Proto se v únorovém vydání tištěného magazínu Business Leaders věnujeme tématu podnikání na mateřské dovolené.

Narození potomka představuje kromě jiného i příležitost zastavit se a zamyslet nad směrem svého dosavadního života. Přichází změna priorit, jejich srovnání a přehodnocení.

Jen co si novopečený rodič s příchodem miminka zvykne na změnu ve svém životě, začínají vyvstávat další otázky. Tentokrát se týkají jiné životní sféry, té profesní.

Potřeba přivýdělku. Potřeba kontaktu se svým povoláním a lidmi. Potřeba vyčistit si hlavu od krmení, přebalování a dalších záležitostí kolem miminka. Ozve se dlouhou dobu odkládaný sen. Někdy zasáhne i náhoda a předchozí podnikatelské ambice ani nejsou nutné. Často je rozhodnutí podnikat i důsledkem poznání, že návrat k předchozímu povolání není možný, jelikož by prostě a jednoduše nešel skloubit s rodinným životem podle našich představ.

Ostatně, poslední jmenovaný důvod je jakýmsi pojítkem mezi příběhy, které jsme Vám představili v únorovém vydání. U všech žen vzalo několikaleté budování kariéry s příchodem miminka za své. Ne že by pokračovat nemohly, ony už nechtěly. Přehodnotily své priority a najednou kariéra nebyla něčím, v čem by toužily pokračovat. Ostatně, jeden příklad za všechny:

Nedokázala jsem si představit denní dojíždění do Prahy, služební cesty a návrat k rodině až večer,“ říká Simona Hošnová, podnikatelka z Tábora, která místo pokračování v patnáctileté kariéře v bance dala přednost kuchyni a zdravému vaření.

Proč je výhodné začít podnikat na mateřské?

Otočte prosím na 2. stránku.