MBA jako cesta k lepší kariéře a vyššímu platu?

Vysokoškolský titul už není, co býval.

Jak vystoupit z davu vysokoškoláků?

Jak dát potenciálním zaměstnavatelům najevo, že umím víc než ostatní?

Lepší místo a vyšší plat. Kdo by odmítl? Vysokoškolský titul byl dříve terno, dnes se bere jako samozřejmost. Vysokoškoláků za poslední léta přibývá a začínají obsazovat i pozice, na které stačí středoškolské vzdělání.

Z toho vyplývá, že máme-li vyšší kariérní ambice, musíme udělat něco, čím na sebe upozorníme. Vystoupit z davu vysokoškoláků, odlišit se.

Řešením může být další studium a zvýšení kvalifikace. Třeba právě studium MBA.

Říká se, že titul MBA otevírá dveře k vyšším postům a k vyšším platům. A to nejen v České republice, ale po celém světě. Je to přece „světový“ titul.

MBA není akademický, ale profesní titul a jeho studium je zaměřeno prakticky. Jak už tak bývá zvykem, zvláště v českých končinách, existují i možnosti studia, které lze označit minimálně za pochybné, ne-li podvodné.

Další studium je jako investice s delší návratností. U studia MBA se navíc nejedná o malé částky, a proto bychom si měli dávat pozor, abychom peníze investovali správně a přinesly nám reálný užitek.

Kvalitní kurz MBA nás nepochybně posune dál jak v kariérním, tak osobním růstu. Přinese lepší uplatnění a vyšší příjem.

Jak ale poznat kvalitní program od nekvalitního? Lze se orientovat podle ceny?

MBA představuje vzdělávání v oblasti managementu, marketingu, ekonomiky a podnikání. Jde o doplňující vzdělání v praxi.

Původně šlo MBA studovat až po ukončení minimálně magisterského programu a po absolvování praxe na vedoucí pozici. Normy se však poněkud rozvolnily, a dnes tento titul můžeme získat dokonce i před samotným nástupem na klasickou vysokou školu. Praxe už také není podmínkou.

Je vůbec takto získaný titul k užitku?

Nejedná se o vyhozené peníze?

Kdy má studium MBA smysl?

Otočte, prosím, na 2. stránku.