Proč lze uspět i bez pevné vůle?

Už jste někdy přemýšleli o tom, co Vás žene vpřed? Proč se vlastně snažíte?

Víte, proč po ránu vstáváte a jdete do práce? Dělá Vám radost to, co děláte? Dává vám to sílu?

Buď máme v životě vizi, ze které vycházíme, nebo jen přežíváme. Máme tolik energie, kterou když uvolníme, dokážeme tvořit neuvěřitelné věci. Máme na všechno sílu a jsme téměř neporazitelní. Pokud víme, proč to či ono děláme, jaký to má smysl, a věříme tomu, získáváme z takové vize energii, která nás žene kupředu. Pak opravdu žijeme a jen nepřežíváme.

Schopnost snít

Jako děti jsme měli schopnost neustále snít, vstávali jsme s radostí a těšili se z malých věcí. Nepřikládali jsme až takovou váhu tomu, jaký je svět, ale tvořili jsme si svůj vlastní. Nejednou se nás rodiče snažili stáhnout ze světa fantazie do reálného světa. Omezeného světa.

Proč se postupem času tato schopnost vytrácí?

Bohužel je to tak – s přibývajícími roky se u většiny z nás schopnost snít začala vytrácet. Střety s každodenní realitou a zkušenosti zapříčinily, že jsme vstoupili do „reálného světa“. Ten je ale omezený a někdy v něm na snění nezbývá moc místa. Albert Einstein řekl: „Svět, tak jak jsme si ho vytvořili, je procesem našeho myšlení. Beze změny našeho myšlení ho nemůžeme změnit.“

Pokud chce člověk využít svůj potenciál, potřebuje motivaci, aby prošel „reálným světem“, trnitou cestou až k cíli. Tím cílem je náš sen nebo vize, chcete-li.

Proto sněte. Když nemáme sen nebo vizi, brzdí nás to a nedovoluje využít náš potenciál.

Motiv versus pevná vůle

Myslíte si o sobě, že nemáte moc pevnou vůli? Říkáte si, že nemůžete být úspěšní, protože úspěšní lidé mají pevnou vůli, a Vy ji nemáte?

Tak chvíli počkejte, ještě nad sebou hůl nelámejte. Co když je pevná vůle přeceňována a já Vám povím, že ji vlastně ani nebudete potřebovat?

Otočte, prosím, na 2. stránku.