6 výzev, které musíte přijmout, pokud chcete uspět (nejen) v roce 2016

  1. Věř sám v sebe

Ano, zní to jako klišé. Ale znáte někoho, kdo něco dokázal, a nevěřil si? Nevěřil ve splnění svého snu, v úspěch, v to, že se mu podaří dosáhnout toho, co si přál? Nejspíš ne. Každý pochybuje, cítí obavy a nejistotu. Ale to, co vás odliší, je, že přes to všechno budete mít víru sami v sebe. Že to dokážete. Že uspějete. I kdyby to mělo trvat jakkoliv dlouho. Většině neúspěšných lidí nechybí znalosti nebo schopnosti. Selžou kvůli nedostatku víry nebo odhodlání, chcete-li. Projeví se to při prvních problémech, při první překážce. Za to, že něco vzdáte, nemůže překážka, která se vám objeví v cestě. Na kolena vás srazí to, že si nevěříte. Berte překážku jako test své víry, nikoliv jako slepou ulici, z níž musíte vycouvat. Jedno je totiž jisté – překážky se vám v cestě objeví vždycky.

  1. Překonej svůj strach

Strach stojí za mnoha neúspěchy a selháními. Strach dokáže člověka paralyzovat a omezovat v tom, co chce udělat, je brzdou pokroku a růstu. Často se bojíme něčeho, co ani nemá přesné obrysy, je to jenom jakási matná představa rizika, hrozby nebo selhání. Nejlepší způsob, jak se se svými strachy vypořádat, je následující:

Představte si, to nejhorší, co se může stát. Opravdu vyvolejte ten nejhorší možný scénář situace, v němž se pokazí všechno, co jen jde, a dopadne to nejhůře ze všech myslitelných možností.

Teď přichází důležitý okamžik – začnete si na tuto představu zvykat. Smiřte se s tím, že to tak opravdu skončí. Přijměte to. Vyvolá to ve vás určitou vyrovnanost a smíření, protože ani ten nejčernější scénář vás nepřekvapí a nezlomí – za předpokladu, že k němu dojde. Což se téměř jistě nestane. Naopak začnete podvědomě hledat způsoby, jak byste se s danou situací vypořádali. Přijdete na to, že byste to vlastně zvládli. Jakmile jednou překonáte strach z nejhoršího, už se nikdy nepostaví mezi vás a plnění vašich snů.

  1. Netlač na pilu

Neupínejte se na úspěch, nehoňte se za ním. Budete-li na sobě pracovat, úspěch se dostaví sám od sebe, dříve či později. Největší životní výzvou je osobní rozvoj. Pracujte na sobě, objevujte svůj potenciál, rozvíjejte své silné stránky.

  1. Buď odhodlaný

Nepřistupujte k ničemu tak, že jenom něco vyzkoušíte. Musíte do toho dát všechno, stoprocentní odhodlání. Pokud víte, že něco nebudete dělat pořádně, nedělejte to vůbec.

  1. Přijímej výzvy

Naučte se zvládat výzvy, vítejte je. Přistupujte k nim tak pozitivně, jak jen dokážete. Výzvy totiž přicházejí hned po příležitosti. Nepřejte si, abyste to měli lehčí, přejte si, abyste vy byli lepší.

  1. Ujasni si svůj cíl

Je snadné sejít z vytyčené cesty, podlehnout oslabující vůli. Zkrátka to vzdát. Čím více máte jasno v tom, co chcete, tím více se tomu přibližujete. Mějte na paměti důvody, které vás pohání dál. Pomůžou vám překonat překážky a problémy.