11 obětí dlouhodobému úspěchu

Nic není zadarmo. Kupodivu ani úspěch.

Něco se mu musí obětovat. Kdo tvrdí, že ne a očekává, že štěstí přijde samo, třeba ve formě výherního losu, bude zklamán. I pro výhru v loterii je nutné alespoň zvednout zadek a jít si vsadit.

Na webu BusinessLeaders.cz, tak jako v magazínu Business Leaders, si budeme říkat věci upřímně a jak jsou. Na vrchol nevede žádná cesta po rovině. Zapotíte se. Ale to je zdravé – vyplavíte škodliviny. Protáhnete si svaly. Ale to je také zdravé – zesílíte.

Nuže, ještě se ptáte, proč lidé prahnou po úspěchu; proč na něm dokážou být závislí?

Tak to je výnos. Ale aby byl výnos, musí být nejprve vložená investice. Oběť.

Zbývá jediná otázka: Jste ochotni podstoupit těchto 11 obětí?

1) Vstávejme dřív, a to i o víkendu

Pro řadu lidí je nepředstavitelné vstávat dříve, než jsou zvyklí. Je to pracné – znamená to více přemýšlet o kvalitě spánku, mít lepší životosprávu a kázeň. A to bolí.

Úspěšní lidé to dokážou proto, že mají jasno v tom, co chtějí. Umějí počítat a vědí, že pokud vstanou dříve a lépe vyspaní, zvládnou mnohem více práce a zvládnou ji rychleji. Zvláště zvládnou tu, na kterou potřebují klid a maximální soustředění – protože ti, kteří si rádi přispí, je nebudou rušit.

Pokud se hecnete a osvojíte si tento návyk, budete už po jednom měsíci (změna návyku trvá okolo 21 dní v řadě) překvapeni, jak Vám dokáže změnit život. Najednou Vám už nebude činit potíže dodržovat jej. Získáte totiž rytmus. Jako maratonec.

2) Spěme méně

Průměrný člověk má potřebu spát šest až osm hodin. Pokud spí déle, může to být příznakem nemoci, špatných životních návyků nebo deprese. V každém případě něčeho, co tělo potřebuje déle regenerovat. Nutkání déle spát zkrátka znamená problém, který sami neřešíme.

Každou hodinou, o kterou si zkrátíme spánek bez snížení jeho kvality, si prodlužujeme aktivní život. Pokud hypoteticky získáme jednu hodinu denně, je to bonus 365 hodin ročně, tedy přes 15 dní. Tomu, jak správně spát, se budeme věnovat, protože je to součástí našeho úspěchu.

Není nutné marnit čas nadbytečným poleháváním, které tělo nepotřebuje. Všichni máme stejně času – 24 hodin denně. Přemýšlejme, co dělají ti, kteří jsou produktivnější, zatímco my ještě ležíme v posteli.

3) Pohybujme se ve správné společnosti

Je statisticky prokázáno, že každý z nás je průměrem pěti lidí z našeho okolí, s nimiž trávíme nejvíce času. Pokud naši přátelé či rodina nevěří tomu, že mohou svůj život aktivně ovlivnit nebo změnit svými činy, nebudeme tomu věřit pravděpodobně ani my. Jestliže se naopak stýkáme s lidmi, kteří na sobě pracují a posouvají se, nebude pro nás obtížné uvěřit, že svůj život můžeme pozměnit.

Pokud nemáme aktivní a pozitivní přátele, hledejme je. Díky sociálním sítím to jde snadněji a rychleji než kdykoli předtím, a to dokonce napříč planetou. Stačí pár kliknutí a můžeme být v kontaktu s lidmi, kteří sdílejí aktivní motivaci, zkušenosti a cesty.

4) Učme se mít cíl a plán

Už to začíná drhnout, že?

A přitom to není tak hrozné.

Když jedeme na dovolenou, také si připravíme kufry, zajistíme dopravu na letiště, koupíme akční letenku, máme plán v cílové destinaci. Kdo nemá plán, nakupuje vždycky dráž.

Život je jako navigace. Nestačí vědět jen to, kde jsme, ale i to, kam směřujeme. Bez cíle jen bloudíme a nevíme, co vlastně v životě chceme. Plán je mapa k cíli.

Je samozřejmé, že vždy nás může něco překvapit. Ale to zvládneme, naučíme se improvizovat a přizpůsobovat všem neplánovaným okolnostem. Život je změna a změna je život. A právě schopnost držet se plánu, a přitom se adaptovat na změny bude základem našeho úspěchu proti konkurenci.

Hlavně si stanovme cíl. Tak silný, aby v nás zažehl a udržel oheň, který nás bude provázet celou cestu. A to i přes překážky, které nás potkají a posílí.

5) Vzdělávejme se

Tady většina neúspěšných lidí končí. Nechtějí vyhledávat informace. My všechno důležité pro materiální osobní rozvoj budeme publikovat tady a hlavně v magazínu Business Leaders, který bude poskytovat know-how, jaké jinde nenajdete.

Kdo nerozumí penězům, nikdy víc peněz mít nebude. Nelze nerozumět zvířatům, a přitom se domnívat, že budu úspěšným farmářem. Ani dobytek se sám nepodestele, ani pole se samo neobdělá. A my budeme vzdělávat i ohledně financí. Ostatně už nyní můžete sledovat FCTV.

Naším cílem není rozdávat ryby. Ale učit Vás, abyste rybařili sami.

To, jestli se budete chtít učit, je Vaše rozhodnutí. A následně Váš život.

Jste pro sebevzdělávání? Pak obraťte na 2. stránku, prosím.